Víte, sotva co to u nás začalo konečně vypadat jako opravdu doma, musíme se zase stěhovat. A přitom to všechno vypadalo tak nadějně! Před půlrokem jsme krásně vymalovali. Ani ne měsíc máme novou vanu v koupelně (která nám přišla po jedné skoro-půlnoční eskapádě, kdy se nám ve vaně vytvořil kráter, kterým člověk prostrčil prst – a pochopitelně taky protekla plná vana vody. No zážitek, co vám budu povídat!), kdy jsme si všechno tak krásně vyladili, že to doma začalo opravdu vypadat útulně.

No nicméně, na střechu tu stále zatejká. A někde na střeše je loužička, která nám s železnou pravidelností vytváří na stropě mapy dálných světů. A tak paní domácí řekla jasně: musíte pryč. Byt se bude rekonstruovat.

No, a tak musíme pryč. Ještě než ale půjdem, chtěla bych se s vámi podělit o pohled do našeho zákulisí. Protože v tom novém bytě, ať už bude kdekoli, to bude zase nějak jinak.

Na úvod bych chtěla říci, že když jsme se zamýšleli nad tím, jak náš byt bude vypadat, tak nějak z těch všech nápadů vyplynul plán, aby náš byt odrážel všechny čtyři živly. Chtěla jsem totiž tyrkysovou ložnici a obývák laděný do zemitých tónů. A od toho u byl jen kousek k ohni a ke vzduchu. Oheň jsme umístili do koupelny, kterou jsme se snažili vyladit tak, aby působila „saunovým dojmem“. A vzduch byl naše vzdušná kuchyně s velikým oknem, kterým koukáme přímo do koruny stromu. Ale s naší ložnicí a obývákem bych vás dneska chtěla seznámit.

Tyrkysová ložnice

Zbožňuji naši tyrkysovou ložnici. Když jsme zamýšleli teorii s živly, ložnice měla zosobňovat vodu. A taky to trošku navazuje atmosféru, jako kdybyste spali uprostřed oceánu. Vlastně je to u nás v ložnici přesně, jako když vás do vody hodí. A mě se tam spí opravdu parádně. Při stylování tohohle pokoje jsem vycházela ze svého dřívějšího článku o inspiracích.

  1. Paletová postel

P_20170306_081459_1

2. Toaletní stolek

toaletní_stolek

Naše krásná paletová postel. A vedle můj noční stolek z dřevěných bedýnek na ovoce. Baví mě tohle recyklování starých materiálů. Přijde mi to nápaditá a hrozně šikovný.

Docela se mi líbí ty starožitné prvky, které jsou součástí tohoto bytu. V kombinaci s tyrkysově modrou působí moc hezky a navíc to krásně ladí s tím vodním dojmem. Voda a dřevo. Podmořský svět.

3. Věšák na náušnice

diy_upcycle_věšák_na_šperky

Jeden z mých osvícených nápadů 🙂 Použila jsme Ikea prostírání, které u nás v kuchyni leželo ladem, a navěsila na něj náušnice. A hned mi dělá moc vlekou radost!

4. Sbírka lapačů

nad_postelí

lapaš_snů

lapač_snů_obraz

Tohle je vlastně naše dvojí pojištění proti zlým snům. A musím říct (klep, klep), že zatím fungují. Lapač snů pochází z kouzelné Rádiny dílny Made in les. No a obraz jsem malovala já asi před třemi, čtyřmi roky (?) na malovacím kurzu mojí mamky.

5. Květinový kout

květinový_kout

Tohle je náš květinový kout. Rostliny prý podle Feng Shui do ložnice nepatří, ale my je tam stejně máme. Za prvý je to hezký a chci mít něco živého v každém pokoji. No a za druhý sem tam nějaký trsy trávy přece do celkového vodního konceptu naší ložnice zapadají, ne? 🙂

6. Kreativní stolek

Tenhle koutek v naší ložnici mám ráda. Je to stolek, na který nesmí elektronika, aby to nekazilo atmosféru ve spacím pokoji. Co ale na stolek patří, jsou nejrůznější inspirace. Je to to místo, kde přicházím na nápady, kde kreslím nebo maluji, kde zkrátka sbírám podněty pro svou práci.

kreativní_stůl

na_stole

Kdo poznává knížku od Anie Songe? 🙂

Zemitý obývací pokoj

7. Homeoffice stanice

Tady trávím svoje homeofficy (kterým teď skončí působnost:( ). Za prvý už možná nebudu mít pro vlastní pracovní stanici v novém bytě prostor a za druhý si těch homeofficů už moc neužiju. Ale mám to tu moc ráda.

Co je pro mě hrozně důležité je mood-board – nástěnka, kterou pravidelné obměňuji, a kam si vylepuji obrázky, které mne nějakým způsobem osloví. Snažím se ji vždy ladit do daného ročního období a už jsem se fakt chystala nahodit jarní obrázky, ale říkám si, že s tím počkám až teda do nového.

pracovní_stůl_homeoffice

polička

8. Galerie

galerie_umístění_obrazů

Jóo, tohle je naše oblíbená část obýváku. Šlofíkový kout. Akorát je blbý, že si na něm oba dva najednou šlofíka prostě nedáme. Takže v příštím bytě už bych chtěla mít sedačku větší. Co není vidět je křeslo, které ale stejně není žádná hitparáda. Co ale vidět je je moje výstavka obrazů. Tři z nich jsem malovala já, auťák je Honzův a kočku mi Honza kdysi přivezl z Paříže (poté, co ji vláčel půlku léta v batohu na zádech pouští a pralesem).

9. Knihovna

knihovna

Tohle je to místo před pohovkou, kde normální lidi mají televizi. No, tak my tam máme knihovnu 🙂 Mám moc ráda, jak takhle vypadá. Akorát ta Sofie, (náš bonsai v levé polici) kdyby se vzpamatovala. Ale myslím, že v menším bytě už budem muset řešit knížky policema u stropů. Holt bude zřejmě míň stěn, míň prostorů k využití…

10. Výstavka

kout

kout2

Tak a to je všechno. Bud moc ráda, když mi pošlete fotky toho, na co jste pyšní u vás doma 🙂