V dnešním díle BlogoVýzvy bych měla shrnout, co mi blogování dáva a co jsem díky němu získala.

No, 13 měsíců blogování pro (původně) My Inspires mne naučilo mnohé. Vytříbila jsem si vlastní styl, našla jsem spoustu inspirací, zorientovala jsem se v obrovském množství užitečných témat.

Blogování

Psaní

Díky pravidelnému psaní příspěvků jsem najela do svých starých kolejí a jak je zřejmé například na mé Vánoční výzvě a této narozeninové, přispívat až sedmkrát v týdnu už není nereálná představa. Pravidelné psaní mne naučilo rutinu, ale také pokoru. Vytříbila jsem si svůj písemný projev a povzbudila sebevědomí.

Organizace

Každý příspěvek má své téma, jednotlivá témata na sebe navazují nebo se rozvíjejí – a v tom všem musí být pořádek. Klíčem k úspěchu je totiž umět šikovně odkazovat mezi jednotlivými články a abychom toho mohli docílit, musíme mít zkrátka v článcích pořádek.

Rozumět věcem v širších souvislostech

Protože všechno, co píšu, se sdružuje kolem jednoho velkého tématu rozděleného do několik kategorií. A každý můj článek musí na tyto kategorie navazovat. A ještě lépe, navazovat na další již publikované články. Pravidelné psaní mne tedy naučilo vidět paralely mezi různými tématy  a umět je šikovně propojovat.

Příležitosti

Psaní zkrátka otevírá příležitosti, což je něco, čemu jsem původně vůbec nevěřila. Stačí se jim jen otevírat. Poznáte nové lidi, připojíte se k zajímavým projektům, naučíte se novým věcem!

Utváření své osobní značky

Psaním blogu na sebe, ať už chcete nebo nechcete, zkrátka strhnete pozornost. A toho můžete využít i při svých dalších aktivitách. Jakmile vás totiž lidé začnou znát, budou se zajímat i o vás osobně a o vaše další činnosti. Sama jsem se o tom přesvědčila tím, jaký zájem vzbudila mezi mými čtenáři aktuálně probíhající BlogoVýzva, jejíž součástí je i tento článek. Lidé zkrátka chtějí znát toho člověka, který se ukrývá za klávesnicí. Chtějí o něm vědět víc. Dejte jim to!