Dneska to bude velmi krátké a znovu se omlouvám, že tento příspěvek publikuji opět se zpožděním. Celý včerejšek jsem strávila zpátky v čase v družině Karla IV a ve čtvrtek a v pátek jsem byla položená v diplomce. Nicméně bych přece jenom chtěla povědět něco málo o tom, čím se blog Pihovatá liší od ostatních.

Čím je

Není konzumní

Alespoň z toho, co vím, tak takových 75% českých blogů jsou z převážně většiny blogy, které obsahují recenze kosmetiky, fashion fotky oblečení z řetězcových obchodů, různé české variace na Unboxingy. Zkrátka články, které suplují reklamu a podporují nesmyslnou touhu nakupovat věci, které chcete jen pro ten pocit, že je máte. Ne že je potřebujete, opravdu chcete nebo že je můžete reálně využít. Protože koupit si super tričko, vzít si ho třikrát na sebe a pak ho pohřbít do hlubin stejně osamělých svršků z předchozích shopovacích úletů mi přijde přitažený za vlasy.

  1. Pravděpodobně podporujete dětskou práci nebo vykořisťování chudých dělníků v Číně
  2. Měli bychom se obklopovat věcmi, které máme rádi, ne těmi, kterým krátkodobě podleheme a pak už nám jenom překáží.

Zbylých dvacet pět procent jsou knižní blogy a deníčky.  Vůbec neříkám, že to je špatně, ale málokterý takový mne zaujme, abych si ho chtěla číst.  Částečně kvůli nedokonalému stylu psaní, kvůli špatné gramatice nebo jednoduše – mě to prostě nezajímá. O blozích, které naopak ráda mám, se dočtete zde.

V mém blogu vám chci naopak nabízet něco, co si z jeho přečtení odnesete – ať už recepty, nápady na vlastnoručně vyrobené dekorace nebo nápady, jak si udělat svůj život a svět kolem  nás ještě o něco hezčí.

Je pravdivý

Pokud píšu o nějakém produktu, nikdy to nedělám proto, že jsem ho dostala zadarmo a chci ho vychválit. Sponzorované články jsou jasně označené jako sponzorované a snažím se vám v nich ukázat to dobré (protože kdyby to dobré nebylo, nebudu o tom psát, i kdyby to nakrásně bylo zadarmo), i to špatné – pokud to nějaké limity má. Můžete se u mne spolehnout, že vás rozhodně nebudu přesvědčovat ke koupi něčeho, co bych si sama nikdy nekoupila.

Je férový

Jak už podnázev blogu napovídá, snažím se zasadit o to, abychom dělali svět kolem sebe o něco hezčí. O svých názorech a hodnotách jsem psala už v tomto článku a můžete si být jisti, že cokoli, co se zde dočtete, na tyto názory navazuje.

Čeho si na blozích ostatních vážíte vy? Co vás baví a jaký typ článků naopak ignorujete?