8 komentářů

  1. S tymi horormi som na tom podobne. Ako mladšia som ich milovala no odkedy som videla japonsku nenávisť odvtedy som s tým skončila. Inak ja som tiež sama fobia … Keď vidím gombík tak hysak ma lapa i ucholakak má podobné prejavy. Pobyt pod vodou ako u teba. Milujem plávanie no musím cítiť dno pod nohami a hlava von. Odkedy som videla tú nešťastnú nenávisť tak praskanie nabytku = nervový záchvat

  2. Já mám též arachnofobii ale extrémní. Nemůžu vidět ani fotku pavouka, ani sebemíň realistickou kresbu. Navíc jsem v tom extrémní paranoik. Je to k smíchu, ale mám z nich takový strach, že je nemůžu ani zabít, protože věřím, že se mi v budoucnu přijde pomstít celá pavoučí rodina. Můj rozum ví, že je to naprostá ptákovina i to, že tihle tvorové jsou vlastně užiteční, nic mi nedělají a mají ze mě větší strach než já z nich…. ale moje vděšené já z nich má infarkt…. jenom když píšu tenhle komentář tak mám husí kůži.

  3. Moje největší fobie je z pavouků..malých, velkých je to jedno, kde se objeví pavouk z tama zdrhám a nikdo mě tam nedostane, dokud nemám důkaz, že je pavouk zlikvidovám.
    Další moje fobie je zubař. Já vím zubaře se bojí spousta lidí, ale u mně je to opravdu fobie, která už nakolikrát ohrozila i můj život…
    Mám strach z jakýchkoli plavidel, šlapadel, nafukovaček na vodě atd. Prostě mám v sobě strach, že se vyklopím a utopím, byť umím plavat dobře. Ale tohle je asi jediná z mých fobií, se kterou se dá v pohodě žít. Prostě na plavidla nelezu.
    Poslední moje velká fobie, kterou jsem už částečně překonala a stále na ní pracuji, je fobie z červené barvy. Od mala jsem tu barvu doslova nesnášela, nenáviděla, bála se jí, že jsem ani na nic červeného nemohla sáhnout. Při zařizování bytu jsem se červené barvě vyhnula obloukem…zbůsobilo mi to v životě spoustu těžkostí, protože jedna z mých dcer červenou doslova milovala a když měla na sobě cokoli červeného, tak jsem ji prostě nemohla obejmout…nikdo tuhle fobii nechápal. Poslední 3 roky ji celkem úspěšně překonávám…ikdyž červené věci se v mém okolí moc nevyskytují a já tuto barvu nevyhledávám.

Co na to říkáš Ty? :)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.