Dlouho jsem se zdráhala psát něco obyčejného, něco o mně a mém životě. Přestože spoustu blogerek vlastně přesně tohle dělá – píší o tom, jaký dneska měly den, jakou poslouchají hudbu, kde si co koupily, kdo je štve a na co se těší. Takově všední nevšednosti normálního života. Já vlastně o sobě nic moc nepíšu. Protože mi přijde, že online čtenáře – pro mě vesměs lidi, které osobně vůbec neznám, přeci nemůže zajímat nic z mého osobního života. Nebo ne?

Jpeg

Každopádně moje příspěvky jsou vesměs o nápadech, které mi přijde, že stojí za to sdílet. Ale při příležitosti mého velkého dne, který jsem oslavila k 1. listopadu,  jsem se rozhodla, že přispěji také trochou toho svého života do všeobecného mlýnku. A rozhodla jsem se tento článek rozdělit do dvou, abych Vás najednou nezahrnula přílišným množstvím textu. Jeden z nich – ten dnešní, bude o tom, jaký byl můj uplynulý rok, co se v mém životě stalo významného. Ten příští článek bude výzva do budoucna, oblíbený tag „26 před 26“ a jsem moc zvědavá, jak se mi v následujícím roce podaří všechny vytyčené cíle plnit. Takže tedy:

Jaké byly významné milníky v mém pětadvacátém roce?

Statnice

  1. Udělala jsem své druhé státnice a udělala jsem je (opět) za jedničku

Ano, ja vím, slyším to. Diplomku ještě nemám 😀 na té se pracuje. Vlastně tenhle příspěvek píšu na úkor práce na diplomce ale… Všechno se stihne. Alespoň v to doufám.

Jpeg

2. Založila jsem tenhle blog a pevně věřím, že má před sebou růžovou budoucnost 🙂

Byla to pro mě náhodou velká škola. Je mi jasný, že všichni ITýci (E.T. volat domu) se vysmějou tomu, co řeknu, ale. Udělala jsem si svoje stránky, naučila jsem se s WordPressem a vypěstovala si zvyk psát. To bylo nejtěžší.O mých začátcích tady na blogu de dozvíte všechno zde v archívu 🙂

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

3. Navšívila jsem Slovinsko a strávila týden ve slovenských Poloninách

Tedy přispěla jsem živou vodou svojí nomádské duši a vyzkoušela, jaké to je ze dne na den – a navíc den před odjezdem zcela změnit plány a vydat se namísto do divokého, přesto ale civilizované anglického jihu na pustý východ – na hranici Slovenska, Polska a Ukrajiny, do krajiny plné vlků a medvědů. O této cestě si můžete přečíst v publikovaném článku.

macbook-577758_12804. Začala jsem pracovat na projektu, který mě snad jednou bude i živit

Tady nic nenapíšu, protože nechci ještě předčasně výřit vlny, nicméně prozradím, že jsem těsně před fází to celé spustit a vyzkoušet, zda to je životaschopné. Ale nejdřív, já vím, si dokončím vzdělání. (Za zapůjčení snímku
 laskavě děkuji fotografům přispívajícím Pixabay).

love5. Obnovila jsem důležitá přátelství

Asi nebudu nikoho jmenovat, ale za poslední rok jsem našla cestu zpátky k několika lidem, kteří pro mě sehrávali velmi důležité role. A jsem za to vděčná.11707754_10205927174437362_3002741023544426543_o6. Přečetla jsem několik skvělých knih a shlédla pár báječných filmů

Pro dokreslení vkládám svůj facebookový příspěvek z července tohoto roku. Ano, zbožňuju severské detektivky, jak klišoidní, moje vnitřní nomádka se nakrmila příběhem Cheryl Strayed. No a Murakami tak nějak nesmí chybět, jsem přesvědčená, že v jeho románech žiju (a jsem taky přesvědčená, že každý, kdo Murakamiho čte, dokáže na ulici na první pohled poznat každého spolučtenáře. Murakamičnost se prostě člověku vepíše do tváře). Prostě toho bylo hodně – filmů, knih. Některé jsem zbožňovala, jiné tolik ne. Co myslíte, mám vkládat na blog i kulturní příspěvky a recenze?

127. Nechala jsem si znovu zreznout vlasy

Přiznávám se, nejsem „původní zrzka“. Mám světlou pleť a celoroční pihy ale vlasy mám tmavě hnědé. Proto je to docela prekérka se tvářit, že mi k mému zrzavému já nic nechybí – upřímně, tmavě hnědá se hrozně těžko barví do zrzava. Takže už asi deset let balancuju mezi názory se o to dál pokoušet a vykašlat se na to. Většinou se barvím, pak přijde období, kdy to třeba na rok vzdám… ale nakonec se k tomu stejně vrátím. Takže jsem se naposledy rozhodla dát svým vlasům alespoň částečně možnost se trochu nadechnout  zaačala jsem se barvit hennou. Uvidíme, jak to dopadne. Máte zkušenosti s barvením tmavých vlasů? A už jste četli náš letní zrzavý fotopříspěvek?

Pixabay8. Shlédla jsem v kuse všechny díly Harryho Pottera (s přestávkou na spaní)

To byl ale maraton, to vám řeknu. Zabralo nám to dva dny, ale jinak jsme koukali nonstop – s přestávkou na spaní a na uvaření nějakého rychlého jídla. nebo jsme objednávali pizzu? Já vlastně už ani nevím. Ale bylo to teda něco! A rozhodně si plánuju znovu přečíst všechny knížky. Ale kdy? Nejpozději až je budu číst jednou svým dětem.

 

Co si myslíte, měla bych čas od času nějakým takovým ryze osobním článkem přispět? Nebo vás takové příspěky nebaví? Opravdu ocením Váš názor.

Díky za přečtení. S láskou,

http---signatures.mylivesignature.com-54493-339-94803C1AF41501707EC5E623A7C2F256