I: Je půl deváté ráno a já už dvě hodiny sedím v McCafé na vídeňském letišti. Do města jsem dorazila krátce před čtvrtou hodinou ráno. Z útrob Flexibusu jsem vytáhla svoje monstrum a chvíli panikařila. Přišel ten okamžik, kdy se mi musí buďto povést nějak přišpendlit batoh na (dost fórovou) krosnu, anebo jedno z toho nechat za sebou. Při pohledu na obě dvě naditá zavazadla jsem na chvíli zpanikařila. Ale povedlo se! Čeká mě dlouhá cesta.
Plány na Kanadu
II: Jsem ve své vancouverské posteli, je třičtvrtě na sedm ráno místního času a já dopisuju tenhle článek. Dost se mi totiž rozvětvil, chtěla jsem se podělit o všechny fuckupy, které provázely mojí cestu, ale nakonec jsem se rozhodla to do tohohle článku nepřipojovat. Píšu si je stranou, budu je psát všechny během celé své cesty a až se vrátím domů a všechno zase bude rainbows & butterflies, tak se o ně s váma podělím. Uvidíte, jak se zasmějete!
Plány na Kanadu
Plány na mou sólo cestu do Kanady
Takže teď se s vámi chci podělit spíš o svoje plány. Co mě teď čeká, co se bude dít, (kde jsou další příležitosti pro šťavnaté fuckup stories) a jak to bude probíhat.
Plány na Kanadu

7. září

To je dneska. Dneska mám za úkol vykopat se z postele a až na to budu psychicky připravená podívat se na útroby mé krosny a pokusit se to všechno znovu inteligentněji zabalit (není to jednoduchý, když jsem si kvli Kanadě koupila fakt teplej spacák a ten se teď nikam nevejde). Pak musím najít cestu k autopůjčovně, kde na mě v 11 dopoledne čeká můj Chevrolet! Plán na dnešní den: Přesunout se po Trans Canadian Highway někam blíž k národním parkům. V aplikaci Park4Night a na stránkách Campendium jsem si našla místa, kde je povolené overnight parking a na nějakém pěkném z nich to dneska zakotvím. Důležitý úkol: Nakoupit proviant, vybrat nějaký cash a ideálně si i sehnat SIMku.
Plány na Kanadu

8. září

V plánu je pokračovat po Trans Canadian Highway k parkům, kam bych se snad už měla dostat. Stejný plán na večer. Jak to probíhalo se dočtete tady! 🙂
Plány na Kanadu

9.-13. září

To se budu pohybovat po národních parcích. Zřejmě budu v kempech, protože v parcích není overnight parking povolený a rozhodně nechci pokaždé vyjíždět ven. Navíc chci mít dost času na to, abych si obešla pár těch krásných míst! Zejmě budu asi dva dny v Jasperu a tři dny v Banffu, ale víc zatím nevím. 🙂
Plány na Kanadu

14. září

Poslední den výletů. Navečer budu spát někde před Calgary na severní straně, abych mohla ráno vrátit auto a přesunout se na Greyhound station, odkud mi jede autobus do Goldenu. Budu to muset fofr stihnout, protože auto vracím v 11 a v půl 1 mi to jede.
Plány na Kanadu

15. září- cca 19. října

Cca měsíc budu na ranči u Lea. Plánovaný program: vůbec žádný! Konečně končí ten stres s cestováním, protože prostě budu na jednom místě, budu mít dost volného času a celý měsíc na tu krásnou divočinu.
Plány na Kanadu

Cca 20.-23. října

Ten termín je zatím jen odhadem, ale najisto vím, že mi to 23. odlétá z Vancouveru zpět do Evropy, takže ve městě chci být o pár dní dřív. Jednak pro sichr, abych měla dost rezervu na možné komplikace na cestě (zřejmě pojedu zase Greyhoundem, a to bude Mordor, protože mu to bude trvat asi 15 hodin) a jednak proto, že chci na závěr ještě strávit pár dní ve Vancouveru.
Plány na Kanadu
Ale jestli chcete vědět, jak to bude doopravdy dál, sledujte mojí Kanadskou kroniku a fotky na Instagramu. 🙂
Plány na Kanadu