Vybavujete si tu krásnou korunu z bílo-modrých květů z klipu Lany Del Ray Born to Die?

V důsledky působení synchronicity od té dob stále častěji narážím na podobné extravagantní, avšak esteticky dokonalé vlasové doplňky.

LanaDelRayqzljhvldvnwavu-b usimylhhsqitwr-b

 

Celkem nedávno jsem se nakonec odhodlala, že si takový věnec z umělých květů také pořídím. Spoustu času jsem strávila na českém portále kreativních tvůrců Fler.cz, kde jsem načerpala mnoho inspirace, avšak nakonec jsem nepochodila. Do kapsy hluboko – jeden takový věnec, který by vyhovoval mým požadavkům, přišel průměrně na tisíc korun. A jako studentce-samoživitelce to pro mne představuje výraznou ránu do rozpočtu.

Nakonec jsem tedy zapojila odhodlání a do vyhledávacích okýnek prohlížečů jsem k heslu „floral crown“ připsala ještě slovíčko „tutorial“. Krok ke kroku a už jsem měla objednanou tavící pistoli. A v tom dalším i květiny a čelenku.

Není to tak těžké, jak se zdá, a je to ohromně zábavné! Při práci jsem uplatnila svou vášeň k aranžování – umělé květiny jsou koneckonců stále květiny, a pokud máte představu, jak by měl Váš věnec vypadat, už to jde ráz na ráz.

Můj věnec se nakonec vydařil spíš jako takový bludičkovský než princeznovský. V poměru ke květům je tam dost listoví, ale přesně to byl můj záměr! Úplně ho vidím v kombinaci s bohémskými šaty a hnědými sandály.

Teď už ale k procesu samotnému…

Jpeg
V první řadě je zapotřebí mít materiál. V tomto případě čelenku, tavící pistoli, provázek, nůžky, kombinačky. A květiny, samozřejmě! Musím říci, že nejnákladnější jsou ty květiny. Pokud tedy nechcete koupit takové ty košér kýčovky, které prodávají v obchodech se smíšeným zbožím za pár korun – ale věřím, že i s těmi by se dalo něco vyčarovat (díky za tip! Píšu si poznámku do Evernotu). Chtěla jsem, aby květiny vypadaly opravdu autenticky, a tak jsem zabrousila do Bauhausu. Většinou je mají v zahradních odděleních snad všech hobby obchodů.  Větší část z mých květin jsem však paradoxně nakoupila při jedné z mých návštěv Neoluxoru – na Hlaváku mají oddělení Domov a styl (které spadá pod Levné knihy), kde jsem za plnou tašku květů nechala skoro stejně, jako za tři kusy v Bauhausu. Tolik co se týče ekonomických zájmů 🙂

JpegJpegJpeg

Květiny, které chceme použít, je třeba očistit. Zbavit je stonků, aby byly zespodu květu co nejhladší – aby se daly snadno přilepit. Pak už je to jednoduché – pomocí tavící pistole postupně aranžujeme květy na čelenku podle našich vlastních představ. Máme-li větvičku, kterou chceme připevnit, pomohla jsem si s provázkem. Chce to mít nápad, trpělivost, ale pak je to už celkem jednoduché..

A tady je výsledek! Budu moc ráda za váš komentář!

Jpeg