Ahoj, tady další článek BlogoVýzvy 🙂 Dneska bych chtěla krátce mluvit o mých idolech, o veřejně známých osobnostech, kterých si vážím, a ke kterým vzhlížím. Je důležité, abychom si z nich vzali sami příklad. Určitě by někdo řekl, že moje idoly nejsou nic oproti jiným a je to úplně v pořádku. Každý z nás máme ty své. Ale jsou to tito,  kteří si zasloužili své místo na mém žebříčku. Každý z nich dělá to, v čem je dobrý. Kromě toho ale se zasazuje také o tom, aby byl svět kolem nich lepší.

IDOLY

  1. Emma Watson

Bývalá Hermiona a stále ještě dokonalá herečka, která nepodlehla holywoodskému pozlátku a aktivně se angažuje ve společenských tématech.  Je ambasadorkou UN Women, kde stojí za kampaní HeForShe bojující proti genderové nerovnosti. Za zapamatování stojí její dojemná řeč na půdě OSN (P.S. Vždycky u ní brečím). Emma je jednou z klíčových postav, která odstrojuje závoj strašáka okolo všech feministických témat a bojuje s jeho ironizací. Díky Emmě je feminismus sexy 🙂

resize

 

2. Benedict Cumberbatch

No, kde vlastně začít 🙂 Víte, jak se říká, že Bůh se rozhodl stvořit inteligentní a přitažlivé lidi a tak stvořil Brity. A pak si řekl, že by jim jeden z nich měl vládnout – a stvořil Benedicta. Tak tak to je. Nejen, že předsedá inteligentnímu a přitažlivému národu, ale stará se taky o svět a o to, co se kolem nás děje. Je to aktivní profeminista, několikrát se veřejně zasazoval o práva uprchlíků, sleduje veřejné dění a aktivně se angažuje v palčivých tématech. A podle všeho je to také zodpovědný táta od rodiny.

benedict-cumberbatch-ELLE-Twitter

 

3. Leonardo DiCaprio

Kromě toho, že je to báječný herec, který dokáže ztvárnit nepřeberné množství postav je Leonardo také velkým ochráncem planety. Naposledy to prokázal při své řeči u přebírání Oskarů, pravidelně iteraguje se svými fanoušky na svém Instagramu a šíří povědomí o tom, jakým způsobem je v odlehlých částech země kvůli nám ničena původní příroda. Za tímto účelem Leonardo také založil vlastní nadaci. Víc takových celebrit!

51b8236b1c_102586327_o2

4. Game of Thrones tým

Dneska už snad není nikdo, kdo by alespoň neslyšel o Hře o Trůny. Velká část z nás tomu ale zkrátka propadla. Teto bod tedy sice není tak úplně celebrita jako celý tým, ale moc se mi líbilo jejich pojetí kampaně za práva uprchlíků. Podívejte se sami.

landscape-1457959791-game-of-thrones-psa

5. Anie Songe

Češka, která to dokázala. Ve dvaceti se sebrala a s minimem a velkým riskem šla vstříc svému snu. A teďko vede úspěšný život diginomádky z Bali. Je to velká propagátorka vegetariánství, staví se proti konzumerismu a snaží se motivovat lidi kolem sebe. Fanděte jí!

nové-záhlaví

A koho byste do mého seznamu přidali vy?:)