Neděle. Máte rádi neděle? Spoustu lidí ne. Že prý jim připomínaj to, že zítra zase musí vstát do roboty. S tím se nedá nic dělat, někdo chodí do práce rád a jiný nerad. Myslím, že je v moci každého s tím něco udělat. Ale i kdyby ne, proč se tím pádem ochuzovat o ten jeden z mála dnů, které má člověk v týdnu sám pro sebe?

Já mám neděle hrozně ráda. V neděli se totiž nedělá. V neděli se tvoří. V neděli se odpočívá. V neděli se raduje. A u nás to tak je. V neděli „slavnostně“ rozkládáme Ludvíka (= náš gauč) a děláme to, na co v týdnu nemáme čas. Hodně si čteme, chodíme na procházky, šlofíkujem, koukáme se na film nebo hrajeme nějakou hru (ať už jsou to Monopoly, Skyrim nebo Magicy). Hlavní je si dopřát všechna ta guilty pleasures, na která jinak během týdne nemáme moc času.

Tímhle elaborátem o neděli jsem se chtěla jako oslím můstkem dostat k tomu, že mám tyhle pohodičkový dny fakt moc ráda. A asi to zaznamenali i všichni okolo mě. Měla jsem ve středu narozeniny. (Páni! Ještě tři roky a bude mi třicet.) a dostala jsem od svých blízkých věci, které se trefily přesně do puntíku (moje vnitřní knihomolské #hygge dítě plesá).

  1. VISUAL THINKING.

2. NORSE MYTHOLOGY.

3. BEST FAIRY STORIES OF THE WORLD.

4. PLECHÁČEK OD ANIE.

5. BOOK FOR MAKING LISTS OF THINGS ON YOUR MIND AND IN YOUR HEART od Tigeru.

6. TEPLOUČKÝ PAPUČE.

a na závěr, abychom tomu dodali ironickou tečku… 🙂

7. GOODBYE THINGS.

Tak díky všem! 🙂