Tohle léto bude, tak jak teď vypadá, totální tornádo! Mám spoustu určitých i neurčitých plánů osobního i pracovního rázu a naplňuje mě to tak obrovskou radostí a vzrušením (a tu část mýho racionálního já taky nejistotou), že mám chvílema pocit, že se rozskočím radostí.
No, jsem sama zvědavá, jak to všechno zvládnu! Protože, přiznejme si to, plány ve skutečnosti moc neumím. Moje plány z nemocnice jsem ještě nestihla všechny splnit. A tak to bývá. Ale co, plánování samo o sobě je taky zážitek, ne? Každopádně se chci podělit o to, co se na těch nadcházejících pár měsíců rýsuje:
léto 2018
léto 2018
  1. Snažit se být společenštější

Tohle je spíš úkol než plán a někomu z vás to možná bude znít dost vtipně, ale pro mě to je fakt docela oříšek. Jsem totiž introvert každým coulem. V rozhovoru spíš poslouchám než mluvím a když už mluvím, snažím se, abych co nejdřív skončila (protože co když to ty lidi nechtěj poslouchat?), nejvíc si užívám být doma sama, nemám ráda davy lidí, nesnáším telefonování a neumím prezentovat. Přitom tohle všechno jsou poměrně klíčové dovednosti k mým dalším, již konkrétnějším, plánům (2 a 3). Každopádně právě proto, že je to nevyhnutelný, je to věc, na kterou se musím teď zaměřit. A jdu na to! Taky proto mě teď čeká Allfest, Blogerfest, pár workshopů Naučmese, které jsem ulovila v rámci Týdne sdílení a několik pracovních schůzek. Ale o tom později.
léto 2018
  1. Seznamovat se s lidmi a nabízet jim svoje služby

Nalijme si čistého vína, největší oříšek, kterýmu se teď musím na 100 % věnovat, je hledání nových klientů. Něco málo mám, nějaký měsíční základ mi to hodí, ale abych mohla regulérně říct, že jsem na svý nový volný noze stabilní, potřebuju něco víc. Což mi trochu docela dost nahání strach. Protože z networkingových eventů mi hrůzou vstávaj chloupky na zátylku a napsat (nebo nedej bože zavolat!) lidem “já jsem dobrá, podívejte, mě určitě chcete” mi přijde nemožný. A to teď visí jen a jen na mně… Teď už nestačí jen šperkovat svůj Linkáč, Volnonožáckej profil a webovky. Budu muset fakt vyrazit do terénu… Což mě přivádí k další věci.
léto 2018
 léto 2018
  1. Seznamovat se s lidmi a uzavírat partnerství

Další věc je možná ještě o chlup děsivější. Pokud všechno vyjde podle plánu, někdy během léta bychom se měli stěhovat do Litoměřic. A protože si myslím, že se mi práce z domova brzy začne zajídat (alespoň mi to všichni říkaj, i když teď si to ještě pořád strašně užívám) a Litoměřice, navzdory všem super trendům, kterým se jako město věnují, nemají žádný sdílený kanceláře nebo coworking. A do toho bych chtěla začít fušovat. 🙂 Ze začátku alespoň nějakou formou lean canvasu a uvidíme, jak se to uchytí. Ale to by mě fakt moc bavilo! Takže mě čeká vypracovat projektový záměr, udělat si průzkum, sejít se s pár lidma… A hodně si držet palce.
 léto 2018
  1. Rekonstruovat byt

A s tím mimochodem částečně souvisí i druhá věc – budeme rekonstruovat byt v Litoměřicích. A bude to docela fuška, protože na tom bytě bude hodně práce. Bourání, stavění, malování, strhávání, natahování, opalování, natírání, vybavování… V neposlední řadě samotné stěhování. No bude toho fakt hodně. Ale těším se!
 léto 2018

5. S holkama do Santorini

S mamkou a ségrou nás čeká velká přímořská dámská jízda. Terka nám vybrala na dovolenou ten asi nejdražší nejkrásnější řecký ostrov. Takže čekejte, že budu bourat svůj ostych a zaplavím vás hromadou kýčovitě krásných fotek a selfíček s bílými budovami s modrýma střechama a černě písčitýma plážema. Tak! Bydlet budeme v barevně ladícím domečku na pláži, budem popíjet řecké víno a dělat krásu v tomhle kouzelným městě s krkolomným názvem Imerovigli.
 léto 2018
 léto 2018

6. S Honzou na Tenerife

A aby toho nebylo málo, čeká mě taky vůbec první dovolená s Honzou u moře. Wow! Vždycky jsme totiž razili spíše na výpravy dobrodružnějších charakterů (jako byl třeba roadtrip po Cornwallu nebo přechod Polonin a když už jsme se někde flákali, tak na nějakém bohem zapomenutém místě) ale letos jsme si tak nějak řekli, že si užijem pořádnou letní dovolenou. Takže nás čeká všechno to, co jsme za těch skoro jedenáct let ještě nestihli. Válení na pláži, popíjení koktejlů… Ale abych přiznala barvu, tak taky zřejmě vejšlap na sopku. Čeká nás spaní v jurtách, bydlení v hliněném domku uprostřed přírody, nocování na pláži. Prostě totální hipí romantika!
 léto 2018

7. Sama do Kanady

A největší divočina přichází teďko. Moje velká sólo cesta. Taky už bylo na čase! Po všech těch peripetiích s mým odletem, neodletem, pobytem v nemocnici to vypadá, že do tý Kanady fakt pojedu! At least už mám zase letenky a nehodlám je tentokrát už pouštět!
Takže plán je zatím takovýhle: Na začátku září mě nabere letadlo do Vancouveru a v půlce září mě tenhle kovboj čeká na svým ranči. Do tý doby využiju zbytky tamního babího léta a pomalu se po turistických trasách hiking trails přesunu z Vancouveru do Goldenu. Čtyři týdny strávím na ranči, odkud je to coby kamenem dohodil do těch nejkrásnějších národních parků Jasper a Banff. Budu jako Lajla z Vlčího ostrova. Nebo jako Jack Kerouac, ještě nevím. No a v druhý půlce října chytím letadlo zase zpátky domů. Takže závěr tohohle léta se ponese na vlnách mě, divokýho větru, ostrých útesů a panenský přírody. Brzy o tom napíšu víc. 🙂
léto 2018