Nedávno jsme byli pozvaní na svatbu a od hostů se – vyřčeně či nevyřčeně – vždy očekává nějaký svatební dar. Dneska už spolu páry většinou před svatbou už nějaký čas žijí a tak mají obvykle vlastní domácnost už ve větší míře vybavenou. A svatby jsou nákladné. Není proto divu, že většina párů přijímá raději jako svatební dar peníze než hmotné dárky. Ty jsou ale zase neosobní. Origami z bankovek je skvělý způsob, jak spojit praktický dárek s osobním a vdechnout oběživu trochu lásky. 🙂

JpegPapírová nevěsta a její papírový muž

My jsme to vyřešili papírovým origami z bankovek. Jako vděčná uživatelka Pinterestu jsme nedávno narazila na skvělý tutorial, jak z dolarových bankovek vyrobit svatební šaty a ženichův oblek. Na to, že jsem vždy selhávala v poskládání origami ptáka, mi mise aplikace dolarového origami na české bankovky nakonec přišla docela úspěšná.. No podívejte se sami!

Vzala jsem pár barevných papírů, samolepek, ubrousků a samozřejmě onen příslušný obnos rozložený do tří bankovek.

Video návody jsou sice v angličtině, ale řekla bych, že stačí skutečně jen opakovat techniky podle videa, jazyk tam až tak důležitý není.

Šaty pro nevěstu poskládáte podle tohoto videa, Košili a gaťky pro ženicha zase podle tohoto.

Tak a pojďte na to 🙂

 

Kromě  úspěšného poskládání bankovek jsme pro náš dárek použily také ubrouskovou techniku pro aplikaci ptáčka na barevný papír. Bankovky jsme samozřejmě na papír nelepily, tím by pravděpodobně pozbyly svého účelu :-), namísto toho jsme je přichytili nitkami kterými jsme prošili svrchní vrstvu papíru. Obrázek jsme zasypaly barevnými srdíčky a nakonec jsme ještě vytvořili kartičku s věnováním, která se dá je zasunot/vysunot mezi jednotlivé vrstvy papíru.

Fotoshooting 🙂

Jpeg

origami z bankovek

Jpeg

Origami z bankovek snadno přichytíte nitkou

Jpeg

a pak už svůj výtvor jenom dozdobíte

Jpeg

Hodně štěstí!

Pokud se vám návod líbil, můžete zkusit taky další papírové legrácky.

Pokud se chystáte na svatbu, můžete přiložit ruku k dílu a ušetřit novomanželům spoustu peněz za květiny. Tyhle aranže zvládnete hravě sami doma. 🙂