Jak jsem slibovala v jednom z předchozích článků, nová rubrika o cestě začínajícího podnikatele je tu. A v ní se s Vámi budu dělit o tipy a nápady, které můžete využít, zvažujete-li právě cestu volnonožce či volnonožkyně tak jako já.

FB_IMG_1460818544345

Hned na úvod chci sdílet své dojmy z jedné perfektní akce, na které jsem měla příležitost přiložit svou ruku k dílu. A byl to v řadě již třetí ročník Plzeňského Barcampu. Pravděpodobně mnozí z vás barcampy znáte, já musím přiznat, že jsem k tomu všemu přišla jak slepá k houslím (nebo jako kozel k zahradnictví?) a akce tohoto typu pro mne byla úplná novinka. Pro ty, kteří na tom jsou stejně jako jsem byla já – cílem barcampů je shromáždit na jednom místě co nejvíc lidí z různých odvětví avšak se stejným zájmem – vzájemně se inspirovat. Na barcampech můžete poznat nové lidi, kteří vás ve vaší práci mohou posunout dále, můžete se naučit novým klíčovým znalostem či dovednostem. Nicméně pár náhod vedlo k tomu, že jsem se najednou stala oficiální blogerkou tohohle super eventu. A jaký všechen potenciál v sobě barcampy sdružují jsem popisovala v mém vůbec prvním příspěvku.

Byla to docela dřina, strávila jsem nad tím desítky hodin práce… a to všechno zadarmo. Teď ale neříkám úplně pravdu. Protože to, co jsem z toho sama získala, se zhodnocuje v úplně jiných měřidlech.

  • Jako blogerku mne to obohatilo o mnoho nových zkušeností, které bych jen tak někde jinde nezískala
  • Seznámila jsem se s lidmi, na které prostě je dobré mít kontakt 🙂
  • Stala jsem se součástí velké a uznávané akce

A co je nejdůležitější a proč to vlastně všechno píšu?

  • Díky téhle zkušenosti jsem si dokázala vyspecifikovat, co vlastně chci dělat, v čem jsem dobrá a jak dál pokračovat. A to nakonec vedlo k několika nadcházejícím (ta-da-da-dáá) ZAKÁZKÁM!, do kterých se budu moci vrhnout, pokud všechno vyjde tak, jak má. A tak vlastně začíná moje cesta začínající freelancerky.

Chtěla bych se omluvit za to, že blog teďko trošku stagnuje a že vás "odbývám" soutěží #VymenimSperkyZaPribeh. Pravda je…

Zveřejnil(a) Pihovatá dne Čtvrtek 17. března 2016

Jpeg

Cílová stanice – Plzeňský Barcamp!

A teď už k akci samotné – na to, že to byl můj první barcamp, navíc v roli člena Promotýmu, kvůli čemuž jsem byla v průběhu celého dne částečně vytížená, jsem si to nesmírně užila. Z lidí přímo sálalo nadšení, byli ochotní bez jakékoli odměny předávat své know-how ostatním, diskutovat, radit si, inspirovat se, pomáhat si…

Dozvěděla jsem se tak zase trochu více o technikách mindmappingu – tvoření myšlenkových map, absolvovala jsem workshop šikovné fyzioterapeutky, která radí lidem ze sedavých zaměstnání, jak si úplně nezhuntovat záda, vyslechla jsem si užitečné tipy o monitorování zpětných odkazů a zmínek na webu.

Zamilovala jsem se!

Na Plzeňském Barcampu to žije! Měli jsme prilezitost nakouknout mimo jiné doslova pod kapotu tomuhle ekomazlickovi. A…

Zveřejnil(a) Pihovatá dne Sobota 16. dubna 2016

No prostě a jednoduše řečeno, stalo se, že v mých pětadvaceti se stávám pravidelným barcampáckým návštěvníkem 🙂 Doufám, že jich budu mít příležitost stihnout co nejvíc!

Mějte se krásně!

http---signatures.mylivesignature.com-54493-339-94803C1AF41501707EC5E623A7C2F256