Jak jsem to zakempila v Barcampu

Jak jsem slibovala v jednom z předchozích článků, nová rubrika o cestě začínajícího podnikatele je tu. A v ní se s Vámi budu dělit o tipy a nápady, které můžete využít, zvažujete-li právě cestu volnonožce či volnonožkyně tak jako já.

FB_IMG_1460818544345

Hned na úvod chci sdílet své dojmy z jedné perfektní akce, na které jsem měla příležitost přiložit svou ruku k dílu. A byl to v řadě již třetí ročník Plzeňského Barcampu. Pravděpodobně mnozí z vás barcampy znáte, já musím přiznat, že jsem k tomu všemu přišla jak slepá k houslím (nebo jako kozel k zahradnictví?) a akce tohoto typu pro mne byla úplná novinka. Pro ty, kteří na tom jsou stejně jako jsem byla já – cílem barcampů je shromáždit na jednom místě co nejvíc lidí z různých odvětví avšak se stejným zájmem – vzájemně se inspirovat. Na barcampech můžete poznat nové lidi, kteří vás ve vaší práci mohou posunout dále, můžete se naučit novým klíčovým znalostem či dovednostem. Nicméně pár náhod vedlo k tomu, že jsem se najednou stala oficiální blogerkou tohohle super eventu. A jaký všechen potenciál v sobě barcampy sdružují jsem popisovala v mém vůbec prvním příspěvku.

Byla to docela dřina, strávila jsem nad tím desítky hodin práce… a to všechno zadarmo. Teď ale neříkám úplně pravdu. Protože to, co jsem z toho sama získala, se zhodnocuje v úplně jiných měřidlech.

  • Jako blogerku mne to obohatilo o mnoho nových zkušeností, které bych jen tak někde jinde nezískala
  • Seznámila jsem se s lidmi, na které prostě je dobré mít kontakt 🙂
  • Stala jsem se součástí velké a uznávané akce

A co je nejdůležitější a proč to vlastně všechno píšu?

  • Díky téhle zkušenosti jsem si dokázala vyspecifikovat, co vlastně chci dělat, v čem jsem dobrá a jak dál pokračovat. A to nakonec vedlo k několika nadcházejícím (ta-da-da-dáá) ZAKÁZKÁM!, do kterých se budu moci vrhnout, pokud všechno vyjde tak, jak má. A tak vlastně začíná moje cesta začínající freelancerky.

Jpeg

Cílová stanice – Plzeňský Barcamp!

A teď už k akci samotné – na to, že to byl můj první barcamp, navíc v roli člena Promotýmu, kvůli čemuž jsem byla v průběhu celého dne částečně vytížená, jsem si to nesmírně užila. Z lidí přímo sálalo nadšení, byli ochotní bez jakékoli odměny předávat své know-how ostatním, diskutovat, radit si, inspirovat se, pomáhat si…

Dozvěděla jsem se tak zase trochu více o technikách mindmappingu – tvoření myšlenkových map, absolvovala jsem workshop šikovné fyzioterapeutky, která radí lidem ze sedavých zaměstnání, jak si úplně nezhuntovat záda, vyslechla jsem si užitečné tipy o monitorování zpětných odkazů a zmínek na webu.

Zamilovala jsem se!

No prostě a jednoduše řečeno, stalo se, že v mých pětadvaceti se stávám pravidelným barcampáckým návštěvníkem 🙂 Doufám, že jich budu mít příležitost stihnout co nejvíc!

Mějte se krásně!

http---signatures.mylivesignature.com-54493-339-94803C1AF41501707EC5E623A7C2F256

Co na to říkáš Ty? :)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.