Čeká mě (SNAD!) poslední týden v nemocnici. To znamená týden, než se konečně dostanu domů. Řeknu vám, strávit měsíc v nemocnici je docela záhul, kór v případě, kdy se prakticky necítíte nemocní. Nicméně takhle na dálku mi začaly hrozně chybět různý obyčejný věci, které tady nemám. Znáte to, jak si začnete něčeho vážit až v okamžiku, kdy o to (byť jen dočasně) přijdete. No, tak tohle je přesně ono. A tak v duchu těšení se, co všechno přinese druhá polovina dubna, jsem si sepsala plán:
……. 

1. Zajdu si o všední den na brunch!

Protože o víkendu chodí všichni a já chci využít svojí nabyté svobody a udělat si pomalé, dlouhé ráno plné dobrot uprostřed všedního dne. Aby bylo jasno, po těch nemocničních blafech si to trochu zasloužím!
 ……. 

2. Vytáhnu letní šatník

Skončila studená sezona, takže můžu konečně uklidit všechny ty kabáty, bundy, teplý svetry a punčocháče a vytáhnout zase sukýnky, šatičky a letní halenky. Juch! Tuhle část “jarního úklidu” mác moc ráda a už se hrozně těším, jak budu všechny ty hadříky rozvěšovat na ramínka. #guiltypleasure. Když už jsme u toho – připomínám můj loňský článek o jarní kapsuli, ve kterém jsem se rozepsala o mém minimalisticém šatníku na jaro/léto. 🙂
 ……. 

3. Připravím jarní balkón

A když už jsme u jarního úklidu, další věc, kterou na něm miluju, je příprava balkonu na novou sezónu. Jasně, konec dubna už je na “novou sezonu” trošku pozdě, ale zima byla dlouhá a já ten přechod proležela v nemocnici. Takže holt nebudu sít, ale už rovnou sázet. A těším se na všechny ty petrklíče a bylinkovou zahrádku a rajčátka… a tak.
  ……. 

4. Na piknik do Botanický

A další věc, kterou podniknu, je první letošní piknik u nás v botanický zahradě. Vezmem si deku a dobroty a víno a půjdem se vyvalit někam na palouček. Možná do pivoňkový zahrady – na konci dubna by už mohly kvést, ne?
  ……. 

5. Po Praze jako turista

Tohle plánuju už hrozně dlouho a jelikož se mi můj pobyt v Praze začíná krátit, není čas ztrácet čas. Pražský hrad, Hradčany, Zlatou uličku. Všechny ty turistický lákadla, který jsem celých pět let v Praze nestydatě přehlížela.
  ……. 

6. Na pizzu do Počernic

A zajdem na jukandu do Počernic, zase se podívat na naše úplně první společný bydlení, projdem si bažiny, zámecký rybník a završíme to tou nejlepší pizzou, kterou v Praze prodávaj.
  ……. 

7. Na pivo a na nanuka na náplavku do Podhoří

 Já vím, že se teď všichni rozčilujou kvůli zavřený náplavce u Bajkazylu. Ale když… mně je stejně milejší ta naše dóle v Podhoří. Miluju tu procházku podél pobřeží Vltavy, kolem Zámků, Podhoří až dál do Kbel. A víte co? Podél celé té cesty (snad až někam do Kralup) je nainstalovaná výstava Sluneční soustavy, která zobrazuje jednotlivé planety v přesném poměru velikostí a vzdáleností. A řeknu vám, díky týhle výstavě na mě poprvé dolehlo, jak je vesmír velkej. Stojí za to si to projít. Ale upozorňuju, vyhraďte si na to aspoň dvě hodiny. Protože přestože je Země zmenšená na velikost  malíkového nehtu, jenom k Jupiteru to jsou dobré dva kilometry.
 …….  

8. Na koncert na Kampu

Na konci dubna už by mohly být na Kampě nějaké koncerty, né? A i kdyby ne, už jsem tam taky dlouho nebyla! Projdu si park a náplavku a zajdu si do rybárny. Začínám mít pocit, že se tenhle seznam moc točí okolo jídla. Asi se na mně projevuje frustrace z nemocniční stravy. 😀
  ……. 

9. Na grilovačku na Stromovku

A protože už nemáme vlastní gril a na první grilovačku se těším jak malá, zřejmě budu “okupovat” nějaký z veřejných grilovacích míst. Btw. Pokud si taky chcete zagrilovat a nemáte kde, pěknou mapu se seznamem veřejných grilovacích míst dala dohromady Vitana.
  ……. 

 10. Na farmářský trh na Jiřák

A je jaro a to znamená farmářský trhy! Zajdu si na Jiřák pro bylinky a čerstou zeleninu a víno a tulipány a zakočním to voňavým pečivem z Antonínova pekařství. Dobře, je to oficiální. Celý můj seznam je o jídle. :-X
  …….