Od té doby, co bydlím sama, trpím (a náramně si to přitom užívám) neustálou potřebou přetvářek prostředí kolem sebe. Řekla bych, že je to součástí mé genetické výbavy po babičce, která se nejednou uprostřed noci rozhodla stěhovat nábytek. Nábytek jsem tedy zatím stěhovala jen jednou 🙂 ale stále mám plnou hlavu nápadů, jak co a kde upravit – řekla bych, že to většinou odráží mou momentální náladu. To je tak, v pubertě jsem si podle nálady přebarvovala vlasy – teď reorganizuji pokoje.

Nicméně, zpět k věci. Můj dnešní příspěvek bude o tom, jak si vyrobit docela pěknou a na materiál nenáročnou geometrickou provázkovou „nástěnku“.

Jpeg

 

Tadá. Vypadá to pěkně a není to ani moc náročné. Halvně se nenechte zmást tak, jako já, a nedělejte uzlíky mezi jednotlivými geometrickými motivy takříkajíc „na koleni“, jelikož to opravdu nefunguje. Nejde vlastně ani snažit se jednotlivé části provizorně přilepovat páskou a uzlíkovat. nakonec jsem chtě nechtě musela udělat lehce násilný čin vůči zdi na místě každého uzlu přibít hřebík.

Takže postup je jednoduchý:

  • 1. Načrtnout si na papír chtěný tvar
  • 2. Zvýraznit si uzly – body či vrcholy, kde se jednotlivé obrazce střetávají
  • 3. Tento krok je důležitý! A jistě by ho někdo zdatný dokázal vyřešit matematicky, nicméně já jsem hledala takovou cestu, jak spojit co nejvíce „uzlů“ na co nejméně tahů. Bylo zapotřebí, aby žádná linie nebyla dvojitá tím by se narušila „čistota“ vzhledu) a také, aby jednotlivé „uzly“ nebyly až příliš často využívány – čím více kadý uzel použijete, tím větší „klubíčko“ se vám na místě vytvoří.

Takže jak říkám, nejspíš existuje nějaký chytrý vzoreček, jak obtáhnout trasu na co nejméně tahů, ale já to zkoušela formou pokus-omyl na papíře.Musím přiznat, že než jsem došla k přijatelné variantě, pomalovala jsem původní obrazec spoooooustou barviček 😀

4. Podle sestaveného návodu už stačí jen přibít hřebíčky a obtáhnout „uzle“ provázkem.

Jpeg

Jak vypadá nástěnka v mém pokoji

A tady máme finální vzhled. Doufám, že se vám nápad líbí a hodně štěstí! 🙂

S láskou, M.M.