Včera jsem psala o tom, co by každá žena v pětadvaceti letech už měla spolehlivě vědět. No, dneska v podobném duchu pokračuji, nicméně tentokrát na téma, co vím, že se ještě musím naučit, ale zatím to neovládám. Takže takové malé předsevzetí, že následující body budu spolehlivě ovládat, než mi odzvoní třicítka.

Průvodce světem (1)

  1. Naučím se ovládat rozpočet a 100% ho držet na uzdě. A nejlépe na to najít nějakou dokonalou aplikaci, která bude vyžadovat minimální údržbu 🙂 Protože je to pěknej opruz, když týden před výplatou jdete na malý nákup a musíte vracet dva zázvorový Birrely, protože vám v peněžence chybí čtyřicet korun! A jíst furt dokola rýži se zeleninou nebo fazole se taky ohraje.

2. A s tím souvisí i další – poctivě spořit. Na dovolenou, na bydlení, na děti. A stále si držet finanční rezervu! (Ano, stále to nedělám)

3. Přestanu se obklopovat zbytečnostmi jenom proto, že jsou super-rozkošný a krásný! Osvojím si zdravou dávku minimalismu. Protože pak ty krásné věci, kterými se obklopujete, vám zkrátka přerostou přes hlavu a 1) nevíte už ani, kde co máte a 2) se to začne tak nějak povalovat všude a efekt je pryč. Nehledě na ty trable při stěhování!

4. Naučím se pravidelně jíst, abych v důsledku návalových vlčích hladů ve třiceti nevypadala jak barokní matróna.

5. A taky pravidelně cvičit. A ne tak, že čtvrt roku trénuji na půlmaraton abych pak celou fyzičku ztratila během měsíčního nicnedělání.

6. Budu poctivě spravovat diář, aby se mi už nestávalo, že se mi objevuje více akcí na jeden den (což většinou vyřeším tak, že nejdu ani na jednu!). A přestanu se na Facebooku hlásit na akce, o kterých na 80% vím, že na ně nedorazím, protože mi to pak v diáři děláme strašnej čurbes.

7. Naučím se takové věci jako vyměnit pneumatiku na autě, přivrtat poličku (tím správným vrtákem a neprobourat se přitom k sousedům), zastavit protékající záchod…  Zkrátka naučit se takové té základní samostatnosti 😀

8. A překonám svojí fóbii z lidí a začnu pořádně networkovat 🙂

No a co vy? Máte ještě nějaké užitečné dovednosti, které jste si osvojili nebo teprve na nich pracujete? Podělte se 🙂