Nerada bych působila jako mudrlant, ale přeci jenom jsem něco málo za svých (už skoro šestadvacet) let pochytila. A o tyhle tipy bych se s vámi chtěla podělit. A zároveň budu ráda, když mi řeknete i vy, jak to máte a čím byste sami tento seznam rozšířili. Nicméně tady je mých několik základních pravidel, které bychom si nejpozději! po prvním čtvrtletí našeho života měli konečně uvědomit.

Průvodce světem

1. Nikdy není pozdě na to zásadně ukročit ze své dosavadní cesty. Já jsem to kolikrát udělala a určitě ještě nekončím 😀

2. Snová práce neznamená, že budete dělat jen to, co zbožňujete. Úplně všude je zapotřebí odvést nějakou tu tvrdou a nepříjemnou práci. Ale v celkovém měřítku byste ji měli dělat s radostí. A jak najít svoji snovou práci jsem psala zde.

3. Jediná správným způsobem strávená dovolená nezahrnuje nutně moře, pláž a koktejly. Na dovolené máte relaxovat. Takže podnikejte to, čím nejlépe relaxujete právě vy!

4. Správně strávený víkend není jen kombinace spousty večírků se spoustou různých lidí. Občas je to nejlepší, co můžete udělat, zkrátka zůstat doma a nedělat nic! Tohle třeba dělám já 🙂

5. Na světě na nás nečeká Ten Pravý. Neexistuje nikdo, kdo byl předem určen jako naše osudná polovička (promiň, Platóne). Zato ale máte příležitost poznat několik lidí, se kterými by to šlo – a aby z toho bylo osudné spojení, to už záleží jen a jen na vás.

6. Nemá cenu hrát randící hry. Představy o tom, kdo má koho oslovit první, kdo na koho čeká a jak dlouho se má vyčkat před prvním zavoláním, jsou nesmyslné. Zbytečně se tak tváříte, že jste jiní, než jací jste – a až to vyjde najevo, jen na to doplatíte.

7. To, že z vašeho života někdo odejde se neděje proto, že byste byl/a špatný člověk. Některá přátelství holt v čase vyšumí.

8. Je hloupé a zbytečné snažit se předhánět se s ostatními v tom, kdo má dokonalejší život. Především s Facebookem k tomu často spadáme. A podobně jako s víkendy nebo s dovolenou – neexistuje jediná ideální představa dokonalého štěstí. Každý má tu svojí. Dosahujte ji sami a pro sebe!

9. Nemusíte před nikým obhajovat sebe sama, svoje sny a svoje představy. Vždycky budou kolem vás lidi, kteří budou vaše sny zpochybňovat, ale nenechte se. Je to jen váš život, tak, jak si ho sami nastavíte a jediný, komu se za ně zpovídáte, jste vy sami. Moje sny, na kterých nyní pracuji, jsou třeba toto 🙂

10. Neomlouvejte se za věci, které jste nezavinili či nebylo ve vaší moci jim zabránit.

11.Zbavte se co nejdříve představy, že máte ve svých rukách moc měnit lidi a obracet je v jejich lepší já. Nemáte a nemá to smysl – každý si tohle musí vydobýt na svém vlastním bojišti.

12. A také zažeňte mylnou představu, že věci, které se dějí někde daleko daleko od nás, se nás netýkají. Týkají a každý jednotlivý z nás je na nich svým dílem odpovědný. Chcete si sami o sobě přečíst víc?

 

Tak co si o tom myslíte? A jak to máte vy?