Dneska bych chtěla krátce psát o místech, která jsem v průběhu svého života navštívila.

I když mě to ze srdce mrzí, asi je zbytečné, abych sem dávala mapu světa, neb jsem dál než za hranice našeho kontinentu nevkročila (ale co není, brzy bude!) – takže si vystačím s Evropou. A i s Evropou nepůjdu dál než za humna 🙂

Tam (1)

Jak je vidět, dál než pár kroků za hranice naší milé země jsem se nedostala, až se za to trochu stydím 🙂 Ale i tak jsem poznala spoustu krásných krajů, které i, takhle blízko od domova, stojí za to navštívit.

Anglie je moje srdcová země. Byla jsem dvakrát ve Skotsku, třikrát v Londýně, letos se chystáme konečně do Cornwallu. Anglie je úžasná, zbožňuju její architekturu – ty staré kamenné domky s červenýma střechama a třema schodama ke dveřím. Dlážděné ulice. Krásní Britové a zábavné Britky! A Skotsko je zkrátka pohádková země – a ne jen v tom dobrém. Najdete tam místa, kde se to hemží strašidly (Lochan Fada) a místa, kde byste se nejraději usadili a založili kolonii (kdekoli v Highlands)

Francie. Jako malá jsem tam jezdila s rodiči na dovolenou, ale to si moc nepamatuji. Z Francie znám vlastně jen Paříž, kde jsem byla zatím dvakrát. Je krásná, ale není to, alespoň pro mě, místo k životu. Je taková moc… vyčerpávající. Krásná ale vyčerpávající. Zkrátka Femme fatale 🙂

Belgie. Belgie je kouzelná, a to zvláště o Vánocích. Však si to sami přečtěte.

Španělsko. Moje Španělské Poprvé se konalo teprve letos!:) Když jsme s mamkou navštívili moji zcestovalou ségrušku. Terezka slíbila dodat reportáž z její pouštní oázy jménem Zaragoza, tak třeba na to ještě dojde :))

Německo a Švýcarsko. Tady ty země jsem blíže poznala ještě na základce, když jsem v tamních rodinách absolvovala týdenní výměnný pobyt. Německo mě dvakrát neuchvátilo (asi jsem nebyla na těch správných místech), ale Švýcarsko je prostě nádhera.

Itálii jsem podobně jako Francii navštěvovala v mládí jako prázdninový rezort. U nás v Litoměřicích je nejoblíbenější Italská lokalita Casa Al Mare v Riccione. Schválně, kdo z vás ji navštívil také? 🙂 Mrtvý krabi na pláži, kalné moře s tajemnýma příšerama, který vás můžou štípnout do nohy, ale spoustu úžasných zážitků! :))

Slovensko. Tak kromě Vysokých a Nízkých Tater, které jestojistě všichni znáte, jsme se loni vydali na expedici do Polonin. Bylo to krásný, ale celou dobu jsem byla v očekávání toho, že nás cestou necestou přepadne nějaký medvěd. Zkrátka totální divočina. Určitě si přečtěte odkazovaný článek 🙂

Slovinsko. Nádherná příroda, božsky tyrkysová voda, středomořská kamenná městečka. Ryby a olivy. No prostě letní idylka. Slovinsko nepodceňujte, může to být lepší dovolená než Řecko!

Chorvatsko. Další letní letovisko. Moc nejsem na ty kamenitý ježkoidní pláže, ale boattrip po ostrovech je lambáda!

Řecko. Ne. Nenenenenene. Já vím, že si to ta země možná nezaslouží, ale od té doby, co jsem tam před pěti lety zažila skoro-otrokářství na vlastní kůži, tak mi naskakuje husí kůže jenom při řecký představě. Nikdy více, vážení, a práci v zahraničí si vybírejte jen od skutečně kvalitních agentur, které vám garantují servis. A nebo mějte zatraceně dobré pracovní smlouvy!