Dnešní příspěvek BlogoVýzvy má být na téma mé oblíbené jídlo.

No… všichni asi víte, že nejím maso. Nejsem úplně vegetariánka, jak se asi dočtete záhy, ale maso prostě nejím. A je ostuda to takhle veřejně přiznat, ale moje nejoblíbenější jídlo je svíčková. A guláš. A abych s mým přístupem k vegetariánství pokračovala, tak mám alergii na sójové mléko. Jsem zkrátka vegelama 🙂

Guláš, jedno z mých nejoblíbenějších jídel

Ale proč to teda dělám?

Podívejte se na mojí stránku věnovanou mojí Kuchařince, kde jsem o tom psala 🙂

Recept na svíčkovou tady nenajdete, protože ho sama pořádně nevím. Ten zázračnej postup ovládá moje babička. A druhou nejlepší svíčkovou umí moje mamka. A pak dlouho nic. Dloooouho nic. Jednou doufám, že budu mít příležitost babičku během celého toho dvou až třídenního procesu přípravy svíčkové sledovat, protože ten postup je jedno z našeho vzácného rodinného dědictví, které nikdy nesmí upadnout v zapomnění!

Každopádně 🙂 Někde daleko za svíčkovou a za gulášem jsou další ňaminy, které jsem už nějakým způsobem zvládla a ovládla. Za všechny bych jmenovala božské vegetariánské chilli nebo dýňová polévka, pro kterou jsem známá, a která na každé naší podzimní party sklízí úspěch 🙂 A je libo sladké? Pak bych připomněla báječný domácí krtkův dort nebo zdravější mlsání – jablečný crumble.

A když už jsem zmínila svoje vegelamáctví, tak bych ale ráda také připomněla svoje vegeodhodlání – v tomto článku jsem psala o svém měsíci veganství.

A jaké je vaše oblíbené jídlo? 🙂