Odmalička mám v sobě takové spisovatelské střevo. Vždycky jsem si hrozně ráda vymýšlela příběhy, u kterých jsem pak ale selhávala v jejich převedení do psané formy. Na papír se jich dostalo jen pár z nich. Úplně první z nich, na kterou si vzpomínám, byla pohádka napsaná na překládaném papíře, kterou jsem si v asi sedmi letech i sama ilustrovala, o Zlatovlásce a Stříbrovlásce.

Tvůrčího spaní

 

Psát jsem začala doopravdy už na základce. Tehdy jsem napsala svůj zatím asi nejdelší příběh (když nepočítám bakalářku a diplomku, což je story sama o sobě :D), takovou teen fantasy, ještě dneska si ji můžete přečíst :). No a v psaní spíš kratších povídek jsem pokračovala pak na střední. Tehdy jsem u našich češtinářek a posléze na literární soutěži sklidila úspěch se smutnou povídkou o dívce s pohnutým životem. Dlouho jsem ji nemohla najít, ale nakonec jsem uspěla a nahrála ji na Wattpad. A zbytek mých výtvorků z té doby, kdy jsem byla asi nejproduktivnější, najdete na Literu.

Jak jsem říkala, v hlavě se mi honí spoustu příběhů. Ale nemám vždycky vůli zasednout a začít je psát. Zatím teda kromě dvou, do kterých jsem se pustila začátkem roku. Teď mám o nich chvíli pauzu, spíš takovou „administrativní“, abych si mohla v klidu dopsat diplomku, a pak se na ně zase vrhnu v plné síle. Už jsem se o tom v jednom článku zmiňovala – píšu povídky inspirované starozákonními příběhy. A pak taky skládám dohromady příběh Velkého Gatsbyho zasazeného do současnosti, nicméně psaného z pohledu hlavní hrdinky Daisy. Až pokročím někam dál než na prvních pár úvodních kapitol, ráda se o příběhy podělím :-))

Máte vy nějaké své oblíbené amatérské příběhy? Moc ráda si je zařadím do své wattpaďácké knihovny 🙂