Chcete vědět, jak to dopadlo s plesovým náhrdelníkem? Který příběh si ten zářivý šperk vysloužil? A co budeme nabízet dneska? Přicházím znovu se soutěží Vyměním šperky za příběh!

Jpeg

Původně jsem chtěla šperk dát Artair Taranovi, protože má obrovský talent, jeho příspěvek měl asi největší sílu. Ale byl až moc smutný, přestože krásný.

Tak jsem se nakonec rozhodla blýskavý šperk nabídnout Marii Dzurové a jejím indickým námluvám. Marie, prosím, pošli mi na sebe e-mail, domluvíme se na převzetí šperku 🙂

A o čem Mariin příběh byl?

Namasté, mé jméno je Ganéša, bude mi 15 let a dnes je pro naší rodinu významný den. Má přijít se představit můj budoucí manžel Amar.
U nás v Indii jsou sňatky sjednané a i když mohu odmítnout, pro naší rodinu by to byla potupa a já já bych měla špatnou pověst. I když Amar s rodiči má přijít až po setmění už od rána se uklízí, vaří, chytá… Já se převaluji v posteli a myslím na to jaký asi Amar bude.Nikdy jsme se neviděli, je mu prý 28 let. Z myšlenek mě odvede zaklepání na dveře.
Jsou se sestry s matkou, je čas nechystat i mě. Nejdříve mě nalíčí a vyčesají vlasy nahoru. Poté si obleču zásnubní bílé sárí s modrou výšivkou,které je ušité jen pro dnešní den. Na závěr si nasadím náušnice, navleču náramky na ruku a chystám si připnout náhrdelník modré barvy jako kapky rosy za východu slunce.
Když v tom přijde moje babička. Všechny vyžene ven, přisedne si vedle mě. Přišla mě poprosit ať dnes sňatek odmítnu, ať si ženicha vyberu podle sebe. Nechce abych byla nešťastná jako ona. Vyruší nás zvonek u vchodových dveří, je tu Amar s rodinou. Na první pohled je smutný ,ale pohledný. Mluvíme spolu a našli jsme k době zalíbení, bohužel však oznámíme, že se vzít nemůžeme, že si přejeme se víc poznat. Jako důkaz sympatií mu daruji náhrdelník z krku.
Jeho rodina však nesouhlasí. Chce podle tradice zasnoubení.
A jak to dopadlo dál? po hádce jeho rodina odešla,že nás už nikdy vidět nechce a že nás pomluví. Amar utekl z domu ke strýcovi a dodělává si vzdělání. Na tu školu jsem nastoupila i já. S Amarem se vidíme pomalu každý den. Máme se rádi a kdo ví,třeba bude i svatba,ale až budeme chtít oba. První si však chcete dodělat vzdělání a podívat se do světa.
I vy poslouchejte hlas svého srdce.

Zbylé příběhy si můžete přečíst na tomto odkaze.

A teď už to, na co čekáte! Co bude v truhlici pokladů tentokrát?

Vyměním šperky za příběh soutěž

O tento jarní korálkový náhrdelník můžete soutěžit do páteční půlnoci, 18. března!

 

Pravidla soutěže najdete tady! Jednoduše řečeno – napiště mi do komentáře pod článek nový příběh tohoto šperku. Ten nejkrásnější vyhrává!

Moc se na Vaše nápady těším!

Krásný den,

http---signatures.mylivesignature.com-54493-339-94803C1AF41501707EC5E623A7C2F256