Květen byl pro mě plný zážitků! Možná jste zaznamenali moje Insta storíčka z Allfestu. Tak teď konečně jsem dala dohromady něco málo informací,  poznatků a impulsů, které jsem si z celého víkendu odnesla.
Allfest
Allfest

Lázeň zvuků

Vůbec první velký zážitek, který jsem si z Allfestu odnesla, byla muzikoterapie v podání neuvěřitelně nadané Lucie Čapkové. Lucie vypadá úplně jak dospělá verze princezny Meridy, ale namísto luku dokonale ovládá různé primitivní hudební nástroje, které vůbec neumím pojmenovat a mnohdy jsem je ani nikdy v životě neviděla. Měli jsme za úkol si lehnout a se zavřenýma očima se jenom zaposlouchat do zvuků, které Lucie tvořila. Tahle seance trvala asi hodinu a já jsem si užila každou jednu minutu. Název semináře “Relaxační zvuková koupel” mi zprvu přišel poněkud vznosný, ona to ale koupel doopravdy byla! Nevěřila bych tomu, že se příjemnými zvuky dá takto proplouvat. Kéž by Lucie začala tvořit nějaká ASMR videa, to bych byla v sedmém nebi!
Allfest
Allfest

Bubnování

Když už jsme u hudby, budu v ní pokračovat, protože další skvělé zážitky jsem si odnesla ze společného bubnování v podání Ladislava KročákaRadka Zítky. Bubnování s Ladislavem se účastnil větší počet lidí, všichni jsme hráli na stejný bubínek a nastavil se jeden rytmus. Díky tomu to působilo trošku jako hypnóza – vlastně stačilo jen “naladit” se na rytmus úderů a opakovat je stále dokola. Úžasně si přitom mozek odpočinul. Za sebe ale musím říci, že jsem si víc užila bubnování s Radkem. Dílem proto, že jsme bubnovali venku, svítilo sluníčko a působilo to tak celé mnohem přirozeněji. Hlavně ale asi proto, že nás bylo méně, byli jsme v kruhu tak, že každý z nás mohl interagovat na zvuk každého jiného. A nebyli tam jenom bubny – měli jsme také nejrůznější chřestidla, kladívka, zvonečky, pár lidí zpívalo a výskalo. Působilo to celé jako moje oblíbená scénka z Captain Fantastic, jen v poněkud hojnějším počtu.
Allfest

O psychedelikách na rovinu

Moje oblíbená blogerka z Plantiful Soul nedávno zveřejnila příspěvek, který hodně lidí pobouřil. Psala “Go 🍄”). Psala o tom, že psychedelika mohou lidem pomoct nahlédnout na svět z trochu jiného úhlu a porozumět sobě sama. Samozřejmě to posléze musela doplnit tím, že podobný experiment si může dovolit jen vyzrálý člověk. A že je velký rozdíl, když si parta děcek šlehne LSD na večírku a když se k tomu dospělý člověk postaví “šamanským” způsobem, ideálně v doprovodu střízlivé osoby, s cílem vnímat svět trochu jinak. Což mě přivádí k dalšímu tématu přednášky Allfestu, kterou vedli Filip Říha (mimochodem majitel supertrendu Mladý kokos) a Kateřina Kocanová, a jejíž název zněl “Integrace psychedelických stavů v životě”. Mluvili o tom, že psychedelika prokazatelné probouzí tvořivost, pomáhají člověku vytvořit si odstup od takových těch starostí, který mu denodenně zaměstnávaj hlavu, ale se kterými stejně nemůže nic udělat. Mohou upravdu pomáhat. Samořejmě pouze tehdy, pokud k tomu přistupuje s pokorou, respektem a uvědoměním. Co mi přišlo hrozně zajímavé bylo, že látka DMT, kterou právě halucinogenní látky obsahují, se v lidském těle ve větší či menší míře přirozeně vyskytuje. Hraje svou roli zejména v navozování snů (které představují přirozenou cestu, jak odbouráváme stres a úzkost). Kateřina například mluvila o tom, že ona se s psychedelickými stavy setkává i běžně, aniž by k tomu potřebovala jakýkoli prostředek, což nasvědčuje tomu, že v jejím mozku je tato látka zastoupená ve větší míře. Takže pokud někdy cesou lesem potkáváte skřítky a víly, je pravděpodobně, že se tenhle kojtejl vyskytuje i u vás. 🙂
Allfest
Allfest

O tantře a sebelásce

Markéta Zita Koppová si navečer otevřela takový sdílený kroužek ve společnosti žen (vzhledem k tématu se tomu úplně nedá říkat workshop), ve kterém jsme se bavily o sexu, tantře a sebe-lásce. Musím říct, že tam opravdu proudila taková zvláštní energie, která připomínala dávný doby, kdy jsme si my ženský povídaly o těchhle věcech, zatímco žvejkaly kůže, předly nebo škubaly peří a čekaly na své muže, až se vrátí z lovu. Markétiny akce pro páry i jednotlivce najdete tady.
Allfest
Allfest
Allfest

O oblečení, které odpovídá duši

Na závěr bych ještě ráda vyzdvihla praktický workshop Moniky Gabrielové, která nás v komorní společnosti učila, jak používat oblečení k tomu, aby odráželo naši osobnost.  Vycházela z toho, že pokud nenosíme věci, které ladí dohromady s naší duší, vytváříme v sobě nepokoj. A tak jsme zkoušeli – schválně jsme si před zrcadlem zkoušeli různé druhy látek, střihů, barev a doplňků a pozorovali, jakou emoci to v nás vyvolává. Vesměs jsem si potvrdila to, co už dávno vím. Jaká je moje barevná paleta a jaké věci ráda nosím. Ale musím říct, že to bylo moc zajímavé.
Allfest

Kromě všech těchhle úžasných přednášek ale bylo na místě taky spoustu šperkařů, umělců a jiných tvořílků. Navštívila jsem ještě mnohem víc věcí, ne všechny mě ale takhle zaujaly, z některých jsem musela utést, protože to zkrátka nebylo pro mě, ale tohle byly ty, které se na mě nejvíc podepsaly. Takže pokud vás některé téma zaujalo, mrkněte se na přiložené webovky, vyzkoušejte a dejte vědět. 🙂
Allfest