Ježíšek mi letos zahrál na strunu a přinesl mi perfektní dárek – knížku Aleny Thomas “Děláme si to doma sami” o domácí kosmetice. Jistě ji mnozí z vás znají ze stejnojmenného blogu, ve kterém nabízí spoustu nápadů na podomácku dělanou nejen kosmetiku, ale také domácí alternativy průmyslově vyráběných potravin a nápojů, domácí medicíny a různých jiných DIY projektíků.

Jak jsem se pustila do tvoření domácí kosmetiky

Několikrát jsem celou knížku prolistovala a tak mě to nadchlo, že jsem si ze svých Ježíškovských peněz rovnou nechala zaslat balíček se základní výbavou k přípravě domácí kosmetiky. Velký plus patří paní Aleně za to, že jsem si v jejím e-shopu Essential objednávala včera odpoledne, a dneska dopoledne už u mě zvonil kurýr.

Dárek přišel právě včas – v době, kdy jsem se rozhodla zcela nahradit používání chemické kosmetiky a konečně se odhodlala začít s No-poo metodou (pro ty, kteří neznají – o úplné vyřazení šampónů a jiných přípravků na vlasy s nepřírodními aditivy). A tak, světe div se, Martina si začne vyrábět kosmetiku vlastní!

koláž

Takže při této příležitosti jsem se rozhodla založit rovnou celou samostatnou stránku. Vedle stránek Dekorace a design, Kuchařinky a Módy, každé zaměřené na DIY nápady z příslušného odvětví, tak bude nově také stránka Alchymie, ve které se s Vámi budu dělit o návody na různé druhy domácí kosmetiky a medicíny, přičemž múzou pro mě bude především právě blog Děláme si to doma sami a také nápady Kuchařky ze Svatojánu. A proč Alchymie? No, jako správná fantasy nadšenkyně jsem vždycky chtěla mít alchymistické nadání, chodit po lese, sbírat kouzelné byliny a vařit z nich léčivé tinktury. Teď jsem této představě zase o něco blíž 🙂

P.S. Začala jsem s domácími tabletami do myčky jelikož ty kupované nám právě došly. A funguje to!!

Mějte se krásně!

http---signatures.mylivesignature.com-54493-339-94803C1AF41501707EC5E623A7C2F256