Víte, nemám jemné vlasy. Pár let jsem si to úspěšně nalhávala díky všem SuperSulfát Loreál a Kallos šampónům, kondicionérům a vlasovým péčím, které jen zakrývaly tvrdou pravdu. Tyhle chemické koktejly totiž dokázaly to, že se moje vlasy dostaly do rauše a začaly si připadat, že mají úplně jinou strukturu, než ve skutečnosti. Na první pohled byly krásné, ale ve skutečnosti jen do té doby, dokdy se jim dostávalo drogy. Byly normálně závislé!  Moje vlasy nejsou jemné, naopak jsou vlastně docela drsné. A jako takové jsou bevýchodně nerozčesatelné.

Příprava domácího rozčesávače

Takže když jsem před pár měsíci zvažovala no-poo, vlastně jsem vůbec nevěděla, do čeho jdu. Nakonec jsem se nepustila do té úplně asketické metody pouze na vodní bázi, ale dopřávám svým vlasům přírodní, ručně připravované šampóny, aktuálně od Naturinky. Jenomže co se nestalo. Absťáky mých vlasů stojej skutečně za to! Vlasy mám podstatně drsnější (ale také pevnější) a hrozně se zacuchávaj.

A tak jsem se zase pustila do alchymie. A připravila jsem si domácí rozčesávač. Pomocníkem mi byl v celém procesu můj milovaný Pinterest, kde jsem pročetla nesčetně návodů na přípravu různých vlasových pomocníků, až jsem se nakonec pro jeden z nich rozhodla:

Pomůcky pro přípravu domácího rozčesávače

Potřebovala jsem:

  • 1,5 dcl vody
  • 2 lžíce aloe vera gelu (můžete si ho připravit sami podle tohoto návodu)
  • 1,5 lžíce rostlinného glycerinu
  • 15 kapek levandulové silice

Všechno dohromady důkladně smícháte a můžete začít používat 🙂

A jak nyní vypadá moje každodenní raní rutina?

koláž

  1. Probudím se s vrabčákem na hlavě

2. Najdu svůj kouzelný rozčesávač!

3. Aplikuji.

4. … A opravdu to funguje 🙂

Tip na konec: Zprvu s přípravkem šetřete, než zjistíte ten pravý poměr pro Vaše vlasy. Přece jenom vlasy rozčesává za pomoci ředěného oleje a nechcete si čerstvě umyté vlasy znovu zamastit. Každý si, závisle na míře suchosti jeho vlasů, najde svoji potřebnou dávku.