I když jsem včera na Facebooku psala, že novoroční předsevzetí moc nefungují, stejně si myslím, že by ta obecně platná zaznít měla. Protože i když každý z nás má od nového roku jiná očekávání a chce dosáhnout jiných snů, jsou tu dvě malinkaté výzvy, kterých když se budeme držet, tak svých snů dosáhneme mnohem snáze.

adult-1850177_1280

Navíc! Rok 2017 má být opravdu šťastný. Podle Čínského horoskopu nás čeká rok ohnivého Kohouta a to mimo jiné předznamenává vítězství, úspěchy, dobrodružství a překonávání nových výzev. A proč vám to říkám? Protože je důležité k novému roku takto přistupovat. Jakože ze své podstaty je šťastný. Naplánujte si, čeho všeho chcete letos dosáhnout a nestyďte se za velikost svých snů! A jakmile ke svým předsevzetím budete přistupovat s vědomím toho, že se vám letos opravdu mohou vyplnit, jste na půli cestě k úspěchu 🙂

Takže je to vlastně docela jednoduché. A teď už vás stačí jenom osvojit si dvě malá pravidla:

  1. Dávejte si konkrétní cíle

Napište si seznam svých snů nebo ještě lépe – formulujte si své cíle (nejen) pro tento rok graficky. Na tohle nejlépe funguje tzv. “Tabule snů”. A má to prý neuvěřitelný účinek. Není to tak dávno, co Lukáš Denemarek zveřejňoval na Facebooku, jak si v předcházejícím roce s Anie nalepili na svou tabuli snů fotku bungalovu na útesu. A hele – ani ne rok potom si tenhle sen splnili! Na tom sakryš musí něco být 🙂
hand-791230_1280

Tabuli si můžete polepit vlastní anebo si ji vytvořit rovnou digitálně, třeba tady nebo pomocí aplikace přímo do telefonu.

  1. Buďte offline

To je úkol, se kterým sama docela bojuji. Velká část z nás je na internetu pracovně závislá a i ve volném čase trávíme spoustu dalších hodin na internetu. Čteme si blogy, brouzdáme po Pinterestu, prohlížíme si Instagram, sjíždíme novinky na Facebooku…. A přitom je to tak jednoduché. Zkuste občas vypnout Bloglovin´ a vzít do ruky knížku. Nebo si začít psát deník. Místo slintáním nad novým receptem na Pinterestu ho zkuste doopravdy vyzkoušet! Nebo se pusťte do té  tabule snů :-). Místo instagaramu vemte do rukou rodinné album a doplňte ho o fotky z loňského roku. A svým kamarádům zavolejte a doopravdy se s nimi potkejte. Kromě toho, že budete méně unavení z nezdravého modrého světla, tak tímhle vším si neuvěřitelně naboostujete svoji kreativitu!
book-1854207_1280

P.S. A pro ty z vás, které baví takové trochu “ezo” věci mám pár nápadů, jak úspěchy v novém roce ještě více podpořit. Kohoutí rok podporuje “lesní tóny”. Tak se obklopte dubovým dřevem, vůní myrhy, chyrzantémami a jídlo dochucujte bílým pepřem. Nejšťastnější období prý bude podzim, jmenovitě září. A co se barev týče, tak nejvíc štěstí vám přinesou královsky fialová, vínová, modrá.