I: Je půl deváté ráno a já už dvě hodiny sedím v McCafé na vídeňském letišti. Do města jsem dorazila krátce před čtvrtou hodinou ráno. Z útrob Flexibusu jsem vytáhla svoje monstrum a chvíli panikařila. Přišel ten okamžik, kdy se mi musí buďto povést nějak přišpendlit batoh na (dost fórovou) krosnu, anebo jedno z toho nechat za sebou. Při pohledu na obě dvě naditá zavazadla jsem na chvíli zpanikařila. Ale povedlo se! Čeká mě dlouhá cesta.
Plány na Kanadu
II: Jsem ve své vancouverské posteli, je třičtvrtě na sedm ráno místního času a já dopisuju tenhle článek. Dost se mi totiž rozvětvil, chtěla jsem se podělit o všechny fuckupy, které provázely mojí cestu, ale nakonec jsem se rozhodla to do tohohle článku nepřipojovat. Píšu si je stranou, budu je psát všechny během celé své cesty a až se vrátím domů a všechno zase bude rainbows & butterflies, tak se o ně s váma podělím. Uvidíte, jak se zasmějete!
Plány na Kanadu
Takže teď se s vámi chci podělit spíš o svoje plány. Co mě teď čeká, co se bude dít, (kde jsou další příležitosti pro šťavnaté fuckup stories) a jak to bude probíhat.
Plány na Kanadu

7. září

To je dneska. Dneska mám za úkol vykopat se z postele a až na to budu psychicky připravená podívat se na útroby mé krosny a pokusit se to všechno znovu inteligentněji zabalit (není to jednoduchý, když jsem si kvli Kanadě koupila fakt teplej spacák a ten se teď nikam nevejde). Pak musím najít cestu k autopůjčovně, kde na mě v 11 dopoledne čeká můj Chevrolet! Plán na dnešní den: Přesunout se po Trans Canadian Highway někam blíž k národním parkům. V aplikaci Park4Night a na stránkách Campendium jsem si našla místa, kde je povolené overnight parking a na nějakém pěkném z nich to dneska zakotvím. Důležitý úkol: Nakoupit proviant, vybrat nějaký cash a ideálně si i sehnat SIMku.
Plány na Kanadu

8. září

V plánu je pokračovat po Trans Canadian Highway k parkům, kam bych se snad už měla dostat. Stejný plán na večer. Jak to probíhalo se dočtete tady! 🙂
Plány na Kanadu

9.-13. září

To se budu pohybovat po národních parcích. Zřejmě budu v kempech, protože v parcích není overnight parking povolený a rozhodně nechci pokaždé vyjíždět ven. Navíc chci mít dost času na to, abych si obešla pár těch krásných míst! Zejmě budu asi dva dny v Jasperu a tři dny v Banffu, ale víc zatím nevím. 🙂
Chcete vědět, jaký to nakonec bylo?
  • Yoho National Park – nejmenší národní park plný pokladů jako je Emerald Lake nebo Lake O’Hara
  • Banff National Park –  park s nejznámějšími ikonami, Lake Louise a Lake Moraine a úžasným liščím Peyto Lake
  • Jasper National Park – největší park táhnoucí se ledovcovým údolím podél řeky Athabasca
Plány na Kanadu

14. září

Poslední den výletů. Navečer budu spát někde před Calgary (jaký to tam je se dočtete tady) na severní straně, abych mohla ráno vrátit auto a přesunout se na Greyhound station, odkud mi jede autobus do Goldenu. Budu to muset fofr stihnout, protože auto vracím v 11 a v půl 1 mi to jede.
Plány na Kanadu

15. září- cca 19. října

Cca měsíc budu na ranči u Lea. Plánovaný program: vůbec žádný! Konečně končí ten stres s cestováním, protože prostě budu na jednom místě, budu mít dost volného času a celý měsíc na tu krásnou divočinu.
Plány na Kanadu

Cca 20.-23. října

Ten termín je zatím jen odhadem, ale najisto vím, že mi to 23. odlétá z Vancouveru zpět do Evropy, takže ve městě chci být o pár dní dřív. Jednak pro sichr, abych měla dost rezervu na možné komplikace na cestě (zřejmě pojedu zase Greyhoundem, a to bude Mordor, protože mu to bude trvat asi 15 hodin) a jednak proto, že chci na závěr ještě strávit pár dní ve Vancouveru.
Plány na Kanadu
Ale jestli chcete vědět, jak to bude doopravdy dál, sledujte mojí Kanadskou kroniku a fotky na Instagramu. 🙂
Plány na Kanadu