Jako malá jsem hrozně věřila na horoskopy. Fascinovala mě možnost, že bych mohla dopředu znát svou budoucnost a jak už to tak bývá se sebenaplňujícím proroctvím, cokoli, co se alespoň letmo dotklo mé horoskopové předpovědi mě utvrzovalo v tom, že to prostě musí fungovat.

No, nefunguje. Nebo já tomu teď už nevěřím. Asi jsem se setkala s příliš mnoho případy, kdy se tahle „proroctví“ vymýšlela na koleni za chodu v podobných podmínkách, v jakých se píšou reklamní texty na bannery. Astrologie, alespoň ta mainstreamová, je stejný byznys jako produkce jakýhokoli jinýho obsahu. Má svoje pravidla, triky a deadliny.

Ale není to tak, že jsem na astrologii totálně zanevřela. Nějaká její část mě stále fascinuje. A dneska bych proto chtěla mluvit o čínském horoskopu. Je to skoro nasnadě, do nového roku zbývá posledních pár dní a to pro nás znamená poslední příležitost ještě si trochu zamést před vlastním prahem. Protože může to bejt blbost, stejně jako s těmi ostatními horoskopy. Ale může na tom na tom něco být. A pak stojí za to vědět, co se na nás chystá.

Nebudu tu přepisovat předpovědi, které jsem si sama vygooglila na různých jiných stránkách. Spíš pro vás sepíšu takové shrnutí z toho, co jsem si ze všech těch výkladů vyvodila já.

 

Jak sis zasel, tak si sklidíš

V těchhle letech to bude platit víc než kdy dřív. Rok Kohouta totiž přinesl do našich životů spoustu změn, které se týkaly zejména práce s vlastní osobností. Jinými slovy to, jak se nám podařilo zamést si před vlastním prahem bude mít velké důsledky i v následujících dvou letech. Během období Kohouta se tak nabízela jedinečná příležitost vykročit do neznáma, zamyslet se nad svým životem a změnit na něm věci, které jsme už dlouho změnit chtěli. U mě to teda opravdu vyšlo! Ten příští čínský rok (počínaje únorem, nikoli prvním lednem), bude ve znamení Psa a jeho úkolem bude postavit před nás důležité zkoušky, které otestují naše podvědomí a popostrčí nás na tu správnou cestu. Proč? Protože za rok a kousek, v roce 2019, už nás čeká rok Vepře a prasátka, ti se tedy mají! V roce 2019 budeme sklízet plody toho, co jsme si v posledních dvou letech zaseli. Pokud se nám to povede, budeme si moct rochnit, inu jako prasátka v žitě.

 

Teď nás ale čeká rok 2018, rok Psa. Co přesně tedy přinese?

 

Důležité budou zejména vztahy

Každý ví, že Pes je nejlepší přítel člověka. Psi totiž mají na vztahy opravdu dobrý čuch a poznají, které jsou pro nás opravdu důležité. Poznají na člověku jeho úmysly, vnímají jeho emoce, dokáží dokonce vidět zlé duchy! Tomuhle všemu v následujícím roce podrobíme svoje vztahy. A to nejen ty romantické, ale i rodinné, společenské, pracovní… Budeme mít zkrátka mnohem snazší vhled a lépe poznáme, která osoba to s námi myslí opravdu dobře. Obecně lze říci, že v příštím roce bude stát za to i seznamovat se s novými lidmi. Ti nám totiž mohou přinést nové pracovní nabídky, nová přátelství a další výhody, ze kterých budeme pak těžit zejména roce Prasátka.

Rodina a domov budou v příštím roce asi nejdůležitější a dá se očekávat, že na těchto polích dojde k nějakým změnám. Možná nový partner, nový přírůstek do rodiny, nový domek? Mrk, mrk. 😊

Obyčejnost. Štěstí. Prostota.

V roce 2018 bychom měli dostat příležitost najít svůj vnitřní klid a objevit své pevné místo v životě. Všechny ty zkoušky, kterým nás podrobil rok Kohouta by tedy právě v roce Psa měly dojít naplnění. Víc než kdy jindy v sobě objevíme schopnost vážit si maličkostí všedních dní. A přestože nám rok Psa nabídne spoustu příležitostí také k dobrodružství (přeci jenom v sobě Pes má prapůvodního Vlka), převládne v nás touha po domově, kterého si budeme o to víc vážit. Dohromady by během roku Psa mělo dojít ke zlepšení všech našich sociálních, ekonomických a kulturních poměrů. Chystají se na nás tedy velké věci, které pozitivně nakloněný Pes v nás bude ovlivňovat směrem k lepšímu.

Tak nezapomeňte. Plňte si sny a předsevzetí!