Martina-and-bunny

“(Alice) Martina: How long is forever? White Rabbit: Sometimes, just one second.”

V jednom z předchozích článků jsem řekla, že kdybyste mi dali na výběr mezi kočkou a psem, zvolila bych bílého králíka. A za tím si stojím.

Ta bílá chlupatá obludka, kterou vidíte na obrázku, je naše Ema, dlouhosrstá bílá králice, u které bydlíme. Je rozkošná (po Honzovi), náladová (po mně), ňufatá (po Honzovi) a jen tak si něco nenechá líbit (po mně).

Em

Byli jsme si s Emou souzeny 🙂 Padla mi do oka na první pohled, když jsem viděla její fotku jako malého králičího ňufátka. Nějakou dobu jsme přemýšleli nad tím, jak ji pojmenujeme. Museli jsme totiž čekat několik týdnů, než si ji budeme moci vzít domů, jelikož Ema byla ještě moc malé miminko, když jsme si ji vybrali. Žádné jméno ale nebylo dost dobré. A pak nás napadla Ema – a jako kdyby jí to jméno přímo pasovalo. A shodou náhod, Ema byla u své chovatelky vedená pod označením M4 (eM 4, přičemž 4 se často používá jako symbol písmene A). Takže Ema to vlastně byla už od začátku, jenom jsme na to museli přijít! 🙂

Často jí závidíme její králičí život. A je mi úplně jasné, že každý den, jen co vypadneme do práce, vrhá se Ema vstříc svým králičím dobrodružstvím.

11781633_10206024751916738_2088882261938894578_n

Občas sedává na stříšce svého domečku a tváří se, jako kdyby šéfovala celému vesmíru. A taky že jo! Nevím, jestli jste to již neslyšeli, pokud ne, dobře nastražte uši, aby vám neuniklo důležité životní moudro – celý svět je totiž ve skutečnosti řízen bílým králíkem. A my víme, že je to ten náš. A někdy, když se nekoukáme, si Ema zaleze do své tajné skrýše, vyndá si fajfku a přemítá o tom, co s naším světem bude dál.

A když ji půjčíme hodinky na řetízku, zmizí nám do Říše Divů. Ema totiž, o tom jsem přesvědčená,  pochází z rodové linie Alenčina Bílého králíka, který zná ukrytou cestu. Ale my se jí nebojíme následovat 🙂

Emička je naším pojítkem s Říší divů. Alenčina Říše divů odráží ad absurdum to, co se děje mimo ni, v Říši obyčejnosti (a protože ten, kdo se odváží, může mezi Říší divů a Říší obyčejnosti přeskakovat, jak se mu zlíbí).

How long is Forever? Sometimes, just one second

Co to znamená? Že čas sice můžeme měřit, ale subjektivně je neuchopitelný. Vteřina může občas trvat celé hodiny, zatímco rok se může rozplynout v několika rychle se míjejících okamžicích.Takže ještě jednou – co to znamená? To nejdůležitější v životě je prožít každý okamžik. Užívat si ho tak, abychom mohli skrytě doufat, aby trval navždy.

12187983_10206560673194435_7392965954544567176_o

Tohle všechno je pro mě hrozně důležité a přesně tohle stojí na pozadí mojí kérky, kterou jsem si nadělila k pětadvacetinám. (Není to odkaz na Matrix, ale na Alenku! :))

A jaké je Vaše duševní zvíře? 🙂