můj příběh

Spolupráce

Píšu, fotím a hledám dobrodružství ve světě kolem nás i v nás. Žiju v malém městě na severu Čech obklopená nádhernou krajinou Českého středohoří. Jmenuji se Martina a tohle je můj příběh.

Před rokem...

Žila jsem v Praze, v jednom z nejkrásnějších evropských měst, a cítila jsem se v něm ztracená. Toužila jsem tvořit, ale připadala jsem si nedoceněná. Prahla jsem po inspiraci, která v tomhle měste umělců ne a ne přijít. Chtěla jsem žít, ale jako kdyby mi život unikal mezi prsty.
Vždycky mě něco táhlo do opuštěných, ztracených, bohem zapomenutých míst. Míst, kde se toho děje tak málo, že se člověk dokáže naladit na svou vnitřní strunu. Míst, která jsou krásná ve své podstatě a prostotě. A já jsem se mu nakonec podvolila. Tenhle pocit mě přivedl do Kanady, kde se ve mě cosi probudilo k životu. Objevila jsem sama sebe, naladila se na vesmírný tep a pak si vší tou nádherou nechala zlomit srdce.
Vrátila jsem se zpátky, ale už ne do Prahy. Teď žiju v mém rodném městě na severu Čech a snažím se poskládat si tu svůj sen. Vizi, kterou jsem zakusila tam daleko na západě.
Ale v srdci pořád nosím ty chvíle, kdy jsem s rozehřátýma ploskama nohou vyšlapávala obrazce v ranní jinovatce.

Jsem holka s cikánskou duší. Miluju příběhy, kouzla, bylinky, tanec a umění. Chodím po světě a hledám svobodu. Tu uvnitř i tu venku. Žiju a miluju mimo pravidla, ale v souladu sama se sebou.

 

Představte si, jak šťastní bychom všichni mohli být, kdybychom se uměli nechat vést rytmem života a nesnažit se jeho sílu ohýbat podle nějakých linek, které nám diktuje okolí? Chodit po lesích, tančit a zpívat kolem ohně, intuitivně tvořit a divoce se milovat, stoupat po horách i skákat do vln. 

1-2-3-4 pravdy

1. Občas

si nečešu vlasy a neholím nohy. A jindy ze sebe udělám panenku a vyrazím tančit.

2. Byla jsem

jedno z těch dětí, které nachází víc kamarádů na stránkách knih než ve školních lavicích. Chodila jsem do lesa stavět z pařezů domečky pro skřítky a věřila jsem na víly. Pořád na ně věřím.

3. Od té doby

co jsem přečetla Alchymistu, věřím na sílu znamení a sleduju jejich cestu. Občas mě přivedou na pěkně bolestivou pouť. Ale jizvy z těch bolístek se s časem promění v rozkvetlý sad.

 

4. Jediné

co od svýho života chci, je změnit svět.

minimalismus

 

příroda

 

svoboda

 

Poslední články

Zápisky ze života, cestovatelské tipy, slow lifestyle a sem tam nějaké woo-woo články. Čakry vám ale otevírat nebudu, slibuju!

2829

2829

1st Listopad 2019Každých sedm let v životě člověka je údajně zlomových. Podle čínské tradice procházíme v životě sedmiletými cykly. Po fyzické stránce se v těle za tu dobu  promění všechny buňky, stáváme se docela novým člověkem. Podle východního učení se vyvíjíme i...

Intermezzo

Intermezzo

Žiju sama. První čtvrtrok v mém životě. Jen já a jeden lesbický pár králíků, který mi zbyl v rámci skoro-rozvodového vypořádávání, a se kterými teď obývám malinkatý 1+1 pod litoměřickými hradbami. Mám rozepsaných 102 článků, ale žádný ještě nemůžu zveřejnit. Co z toho...

Balada o Medvědovi a Lišce

Balada o Medvědovi a Lišce

On byl velkej, silnej, láskyplnej dobrák. Ona byla temperamentní, divoká uličnice. On byl Medvěd, vládl v lesní radě a ostatní zvířátka ho chovala ve velké úctě. Ona byla Liška, v lese tak trochu cizinka, kterou si ale ostatní pro její veselou povahu velmi rychle...