můj příběh

Spolupráce

Píšu, fotím a hledám dobrodružství ve světě kolem nás i v nás. Žiju v malém městě na severu Čech obklopená nádhernou krajinou Českého středohoří. Jmenuji se Martina a tohle je můj příběh.

Před rokem...

Žila jsem v Praze, v jednom z nejkrásnějších evropských měst, a cítila jsem se v něm ztracená. Toužila jsem tvořit, ale připadala jsem si nedoceněná. Prahla jsem po inspiraci, která v tomhle měste umělců ne a ne přijít. Chtěla jsem žít, ale jako kdyby mi život unikal mezi prsty.
Vždycky mě něco táhlo do opuštěných, ztracených, bohem zapomenutých míst. Míst, kde se toho děje tak málo, že se člověk dokáže naladit na svou vnitřní strunu. Míst, která jsou krásná ve své podstatě a prostotě. A já jsem se mu nakonec podvolila. Tenhle pocit mě přivedl do Kanady, kde se ve mě cosi probudilo k životu. Objevila jsem sama sebe, naladila se na vesmírný tep a pak si vší tou nádherou nechala zlomit srdce.
Vrátila jsem se zpátky, ale už ne do Prahy. Teď žiju v mém rodném městě na severu Čech a snažím se poskládat si tu svůj sen. Vizi, kterou jsem zakusila tam daleko na západě.
Ale v srdci pořád nosím ty chvíle, kdy jsem s rozehřátýma ploskama nohou vyšlapávala obrazce v ranní jinovatce.

Jsem holka s cikánskou duší. Miluju příběhy, kouzla, bylinky, tanec a umění. Chodím po světě a hledám svobodu. Tu uvnitř i tu venku. Žiju a miluju mimo pravidla, ale v souladu sama se sebou.

 

Představte si, jak šťastní bychom všichni mohli být, kdybychom se uměli nechat vést rytmem života a nesnažit se jeho sílu ohýbat podle nějakých linek, které nám diktuje okolí? Chodit po lesích, tančit a zpívat kolem ohně, intuitivně tvořit a divoce se milovat, stoupat po horách i skákat do vln. 

1-2-3-4 pravdy

1. Občas

si nečešu vlasy a neholím nohy. A jindy ze sebe udělám panenku a vyrazím tančit.

2. Byla jsem

jedno z těch dětí, které nachází víc kamarádů na stránkách knih než ve školních lavicích. Chodila jsem do lesa stavět z pařezů domečky pro skřítky a věřila jsem na víly. Pořád na ně věřím.

3. Od té doby

co jsem přečetla Alchymistu, věřím na sílu znamení a sleduju jejich cestu. Občas mě přivedou na pěkně bolestivou pouť. Ale jizvy z těch bolístek se s časem promění v rozkvetlý sad.

 

4. Jediné

co od svýho života chci, je změnit svět.

minimalismus

 

příroda

 

svoboda

 

Poslední články

Zápisky ze života, cestovatelské tipy, slow lifestyle a sem tam nějaké woo-woo články. Čakry vám ale otevírat nebudu, slibuju!

Co dělat zadarmo v Kodani: Tipy na prodloužený víkend

Co dělat zadarmo v Kodani: Tipy na prodloužený víkend

Pár týdnů zpátky jsem měla skvělou příležitost užít si se svou malou sestřičkou prodloužený víkend v předvánoční Kodani. V Dánsku jsem doposud nikdy nebyla – zvláštní, jak mám i tu naši mrňavou Evropu neprocestovanou. A ačkoli většinou vyhledávám spíše mimoměstské...

Povánoční vakuum: Čas na úklid kolem sebe i v sobě

Povánoční vakuum: Čas na úklid kolem sebe i v sobě

Nevím, jestli to tak má každý, ale já rozhodně ano. Mezi Vánocemi a novým rokem přichází takové malé období, které jako kdyby se vznášelo ve vakuu (už nejsou svátky, ale práce ještě obvykle také ne, čas jako kdyby stál na místě a celý svět čekal na to, až přijde ten...

Facelift. Pihovatá vyráží trochu novým směrem

Facelift. Pihovatá vyráží trochu novým směrem

Tenhle blog byl poslední dobou hodne tichý. Tichý, ne mrtvý. On totiž žil - projevoval se v desítkách rozpracovaných článků, dlouhém promýšlení a prioritizování a nesčetně okamžiků, které jsem si musela prožít, abych věděla, kam dále směřovat. Poslední rok byl pro mě...