Dneska bych Vám ráda představila svůj první pokus s domácí kosmetikou. Připravila jsem si domácí Aloe Vera gel, který kromě vlastního účinku v domácím léčitelství představuje také základní surovinu pro další domácí kosmetické přípravky.

Domácí aloe vera gel

Zatím musím přiznat, že příliš neexperimentuji a spíš se s celým tím procesem seznamuji, proto jsem postupovala přesně podle návodu, jak radí Alena Thomas ve své knize, o které jsem psala v minulém článku.

Je to opravdu jednoduché a pro úplného začátečníka s domácí kosmetikou, jako jsem já, snadno zvladatelné 🙂

Co budete potřebovat?

  • Jeden silnější list Aloe Vera
  • 50ml kokosového oleje
  • dózičku

Jak na to?

Nejprve si připravte prostředí. Vydezinfikujte si pracovní desku, připravte si kuchyňskou váhu, dózičku a aloe. Lístek Aloe nejprve podélně nakrojte a nechte chvilku proschnout. Mezitím si odměřtě 50 ml kokosového tuku – lépe se pracuje, máte li olej tekutý (mění skupenství přibližně v 25 stupních). Jakmile dužina Aloe proschne, naberte lžičkou gel uvnitř listu a přidávejte jej k oleji.

Měření kokosového oleje

Domácí výroba Aloe vera gelu

Takto připravený gel můžete používat na drobná povrchová poranění kůže anebo jej dále využívat. Rozhodně se chystám vyzkoušet mastičku na ústní afty, jelikož na ně bohužel často trpím a domácí pleťový krém – jakmile mi dojde čerstvě pořízená Levandule od Naturinky.

Aloe Vera

Alove vera je sukulentní rostlina původem z Afriky

Alove vera je sukulentní rostlina původem ze severní Afriky. Gel, který získáte přímo z čerstvé rostliny se už po staletí používá k hojení popálenin a odřenin.

Líbil se Vám příspěvek? Zkoušíte také nějaké podomácku vyráběné kosmetické přípravky? Ráda získám další nápady!

Mějte se krásně,

http---signatures.mylivesignature.com-54493-339-94803C1AF41501707EC5E623A7C2F256