Národní park Banff hraničí s Národním parkem Yoho a má toho tolik co nabídnout. Jsou tu hromady míst, kam dojedete autem a stejné množství těch, kam se můžete vydat jedině po svých. Tohle je jenom malý výběr z míst, které byste v národním parku Banff určitě neměli minout.
Národní park Banff

Lake Louise – nejznámější jezero

Asi nejznámější z kanadských jezer je situovaný právě v parku Banff, připravte se proto, že je to tak trošku “Václavák”. Nikdy se vám zřejmě nestane, že byste tohle dokonale tyrkysové jezero obklopené dramatickými horami a útesy měli sami pro sebe. To prostě nejde. Ale můžete si z něj kousek “ukrojit”, pokud dorazíte brzy ráno nebo v podvečer. Taky si tu můžete půjčit loďku a tomu davu trošku uniknout, ale vyjde to docela draho (kolem stovky dolarů na hodinu). Jakmile tu budete, doporučuji vypravit se vyhlídku, ze které uvidíte jezero pěkně v celé své kráse (a bude tam pravděpodobně taky o dost míň lidí, protože většina opravdu dojde jen tak, kde můžou zaparkovat).
Národní park Banff

Moraine Lake – perla národního parku Banff

Ještě o maličko horší co se turistů týče je Moraine Lake. U jezera je jedno parkoviště, které jakmile se zaplní, silničáři uzavřou cestu a nepustěj vás tam, dokud se zase místo neudělá. Prakticky to teda vypadá tak, že v šest ráno už je cesta k jezeru zavřená. Crazy, co? Takže buďto do parku Banff vyražte opravdu hned z rána, ještě před svítáním, anebo si počkejte na večer a vychytejte okamžik, kdy se ty davy trošku rozpustí. Na té druhé možnosti je nepříjemné to, že nikdy nevíte, kdy to bude. Nemělo by vás to ale odradit, protože Moraine Lake je jinak doslova čarokrásné.
Národní park Banff

Bow Lake – zrcadlo na Icefield Parkway

Bow Lake leží přímo u silnice Icefield Parkway od Lake Louise na sever. Téhle zastávky nebudete litovat, obzvlášť pokud budete mít pěkné počasí a ještě k tomu chytnete zlatou hodinku. Nezčeřená hladina jezera totiž působí jako dokonalé zrcadlo protiležících masivů a vypadá to opravdu úžasně.
Národní park Banff

Peyto Lake – modrá liška parku Banff

Tomuhle jezero pořád ještě nemůžu uvěřit. Přijedete na parkoviště, projdete se asi 15 minut po cestě k vyhlídce na jezero a… před váma se objeví obrovská vodní plocha ve tvaru lišky, která vypadá, jako kdyby do ní někdo vykydnul (fakt velkou) plechovku tyrkysovýho balakrylu. Na rozdíl od všech ostatních jezer, tahle voda není ani průzračná. Jen velice sytě, intenzivně, matně tyrkysová.
Národní park Banff
Chcete se podívat dál? Sledujte mojí Kanadskou kroniku. 🙂
Národní park Banff