Lidi, co mě znaj, tak ví jak já to mám s alkoholem. Mám moc ráda pivo a dobrý víno. Nesnášim špatný víno a nepiju panáky. Většinou…. (výjimkou tvořej pouze ty případy, kdy už jsem tak jako tak kantáre a můj úsudek co se týče všeho možného včetně pitného režimu je tak jako tak špatnej. A případy kdy mi je zima a alkohol plní opravdu funkci pouze tekutého urychlovače částic).

Tvrdý alkohol ne, prosím. Ale koktejly, tak to už je ovšem jiná liga!

Sailor Jerry koktejl

Tohleto je pár mých oblíbených rumových koktejlů, jejichž základem je pan Sailor Jerry. Rumoví fajnšmekři ho jistě ocení, není sladký, zraje v třešňových sudech a tím pádem nádherně voní… Sama jsem na něj přišla díky rumovým fajnšmekrům. Ale já holt nejsem fajnšmekr a potřebuju to líznout nějakým nealkem. A jak jsem zjistila, pan Jerry si náramně rozumí se slečnou Ginger!

Jerry loves Ginger. Rumová stálice

  • 1 díl Sailora Jerryho
  • 3 díly zázvorové limonády (plusový bod těm, kteří si ji udělají sami)

Kombinace kořeněného Jerryho a zázvoru je prostě dokonalá. Je jednoduchá a není jí vůbec co vytknout. Tenhle koktejl si připravíte v cukuletu a přitom jen sotva najdete něco lepšího, co by si s Jerrym tak skvěle sedlo. Tyhle dva se prostě hledali!

Sailor Jerry koktejl Jerry Ginger

 

Ginger Cuba Libre. Kořeněná verze karibské klasiky

Cuba Libre byl až donedávna můj nejoblíbenější koktejl. Než jsem zjistila, jak skvěle se dá ozvláštnit kořeněným rumem a zázvorem. Tohle není zrovna podzimní pitíčko, ale byla by škoda ho nezařadit a kdoví, třeba na nás ještě babí léto přijde. Anebo si to namíchejte k telce (k Pirátům z Karibiku!), co já vím. 🙂

Sailor Jerry koktejl: Ginger Cuba Libre

 

Hot Apple Jerry. Tekutý podzim se špetkou chilli

  • 1 díl Sailora Jerryho
  • ½ dílu zázvorového sirupu
  • 2 díly jablečného džusu
  • 1 díl sodovky
  • špetka chilli

Tohle je panečku drink, kterej chcete když je venku sychravo, na okna vám bubnují kapky deště a psa by nikdo nevyhnal ani z pod postele, natož za dveře. (A našeho králíka už druhý týden lovíme zpod gauče, kde si zřejmě založila novou noru, off topic poznámka). Kombinace horkého džusu, zázvoru, kořeněného rumu a chilli je prostě.. Hygge!

Sailor Jerry koktejl: Hot Apple Jerry

 

Ginger Spiced Rum Negroni. Oldskůlovka

Tohle je drink na večery, kdy si chcete zapálit doutník, vytáhnout svůj starý psací stroj a v tvídovém sáčku popíjet nějaký klasický drink. Anebo si to takhle aspoň představovat – za pomoci tohohle koktejlu. Zaručeně vás přenese do pařížského bytu Gertrudy Steinové, kde budete moct polemizovat se všemi francouzskými velikány 20. století.

Tak na ten podzim! Cheers! 🙂