Když jsou takovýhle zimy… je to jednoduchý. Prostě vrstvíte a vrstvíte a v jednu dobu vám zima (snad) být přestane. Horší to je, když jste vymrzlý zevnitř. To vám pak pomůže jen horká vana. A já jsem si k tý horký vaně ještě namíchala svůj oblíbenej zimní koktejl do tohohle nečasu.

Ale než se k němu dostanu, chci chvilku mluvit o whiskey. Teda vlastně o bourbonu. K čertu, v čem že je ten rozdíl?

Něco vám řeknu (teda říkala jsem vlastně to samý už jednou tady), ale nejsem fanda tvrdýho alkoholu. Koktejly, to jó. Ale panáky moc ne. A whiskey už vůbec ne. Ale to nic nemění na tom, že mi whiskey vždycky moc hezky voněla. Ale (s výjimkou medového Jacka) mi nikdy moc nechutnala. Uvedu to na pravou míru: whiskey mi pořád moc nechutná. Ale dovedu si představit, že k Wild Turkey bych se dokázala propít. . Líbí se mi, že

  1. Má opravdu velmi jemnou chuť a postrádá takový ten nepříjemný ocas, který podle mě většina whisek má
  2. Líbí se mi příběh o vzniku této whiskey, o kterým vám ještě povím
  3. Matthew McConaughey

Hned vysvětlím. 🙂

Ad 1) Chuť je jemná, kouřová, sladká s tóny vanilky a karamelu. Nekecám. Fakt to ucítíte.

Ad 2) Vznik tohoto bourbonu se datuje někdy k počátku devatenáctého století. Krátce po občanské válce si dva bráchové otevřeli u Wild Turkey Hill vlastní palírnu. Jejich whiskey nabírala na popularitě na brzy byla symbolem dobrého bourbonu pro celý stát Kentucky. Pak ale krátce po první světové válce začala ve Státech prohibice a palírna musela být zavřena. Když byl provoz obnoven, (tady začíná ten poetický twist) jakýsi Thomas McCarthy vzal placatku této whiskey s sebou na lov bažantů. A protože všem moc chutnala, McCarthy obnovil provoz v plné síle a značka Wild Turkey od té doby začala nabírat na celosvětovém významu. Achjo, miluju, když se značka může pochlubit nějakým příběhem 🙂

Ad 3) V kampani Sang Our Song hraje hlavní roli Matthew McConaughey, ale to není všechno. Matthew si drink natolik oblíbil, že se rozhodl stát se jeho kreativním ředitelem. Protože, jak uvedla značka…

The only thing our great story was missing was a great storyteller.

Matthew natočil o drinku krátký filmeček, na který se můžete podívat tady:

Podívejte se na něj. Protože FAKT dostanete chuť vyrazit někam do kentucké přírody, vysedávat s Matthewem u ohně, popíjet Wild Turkey a cpát se pečeným krocanem. (Ufff.. kde se to ve mně bere?)

A jak jsem tak zjistila, tenhle bourbon je popkultuře docela zastoupenej. Je to oblíbený pití Huntera S. Thompsona,takže se pochopitelně objevuje v jeho Strach a hnus v Las Vegas. Objevuje se i Kingově hororu “To” (v hlášce barmana: “For everyone else in this dump it’s Four Roses, but for you I think it’s Wild Turkey.”). A tak dále a tak dále.

Jo a koupíte ji tady 🙂

“Jablečný bažant” na prohřátí

Myslím, že dobrý drinky by měly mít jméno, ale na tohle jsem fakt nepřišla. 🙁 Každopádně jakmile na nějaký přijdu, doplním ho sem. A budu moc ráda, když mi s tím pomůžete. Prozatím mu říkejme Jablečnej bažant. Protože hlavní složkou drinku je jablečný mošt a to, co mu dodává šmrnc, je Wild Turkey bourbon.

Recept na 1 drink jablečnýho bažanta:

Ingredience

  • 0,15 dl jablečný mošt
  • šťáva z půlky pomeranče
  • 1 celá skořice
  • 0,5 cm nastrouhaného zázvoru
  • 0, 04 Wild Turkey Bourbon

Recept je jednoduchej. Svaříte dohromady mošt, koření a pomerančovou šťávu a do horkého nápoje přilijete velkého panáka bourbonu. A je to.