O Goldenu a životě na Leově ranči jsem se už něco nabásnila. Tak jsem se rozhodla vám to ukázat trochu víc zblízka.
Kanada je nádherná. A obrovská. Vždycky jsem toužila do ní vyrazit, ale vždycky jsem sama sebe viděla v její jihozápadní části –  v oblasti kanadských Rockies. Je to nádherné místo. A Leův ranč je prakticky v jeho středu.

Proč vyrazit do Rocky Mountains:

1. Je to nádhera, zážitek na celej život. Jen ale myslete na to, že kanadské Rockies nejsou nedotčená panenská příroda, jak jsem se já trochu bláhově a mylně domnívala. Lidí jsou tam fakt mraky.  Dejte si to mimo hlavní turistickou sezónu (duben nebo říjen) a mějte všechny ty hory, jezera a vodopády jenom sami pro sebe.
2. Budete mít nejkrásnější fotky na celým Instagramu. A nemusíte ani umět moc fotit. 😀 Stačí chodit a cvakat a zaručuju, že každá fotka bude stát za to.
3. Poznáte hluboké kouty svojí duše. Anebo se na cvakání vyprdněte, najděte si v té vší kráse místo sami pro sebe a jenom rozjímejte. Uvidíte, že během svých cest zažijtete horskou dráhu všech možných emocí, které ve vás pak budou ještě pěkně dlouho dozrávat.

Proč vyrazit právě na Buffalo ranč:

 1. Nádherný jezera, vodopády a úžasný hiky prakticky za humny. Mrkněte se na moje reporty z Jasperu, Banffu a Yoho National parku. Všechno je to z ranče skoro coby kamenem dohodil.
 2. Absolutní klid. Když nebudete chtít, z ranče ani nikam chodit nemusíte. Úžasná příroda vás obklopuje i tam. Přímo na místě ucítíte ten dokonalý klid, jak z vás odchází všechny starosti. Uvidíte, že obyčejné brouzdání po ranči, seznamování se s bůvoli a vnímání přírody kolem vás vás vyléčí z každé civilizační choroby. Jakože fakt.
 3. Divočina. Překvapilo mě, že po týdnů stráveném uprostřed hor jsem přijela na ranč a právě tam zažila tu opravdovou divočinu. Srnky, lososi, orli, bůvoli, veverky, skunkové, divoké kachny, (medvědi, vlci, losi)… všechno to tam žije kolem vás a s vámi.
 4. Buffalo tours gratis. Hostům Leo nabízí účast na jeho tour zdarma. A to chcete. TripAdvisor o tom říká, že je to vůbec nejlepší zážitek, který si můžete v okolí Goldenu dopřát (a že je z čeho vybírat!) a poslechnout si všechno to, o čem Leo mluví a vidět se s bůvoly z tak bezprostřední blízkosti je docela síla. Já to pro jistotu absolvovala asi desetkrát. 🙂
 5. Sofistikované detaily. Leo je puntičkář a tak jsou všechny jeho pronájmy do posledního detailu odladěné. Každý jeho rental nabízí trošku něco jiného, ale ve všech případech si užijete nečekanou harmonii útulnosti a takové té surové divokosti indiánskýho stylu, kterej se Leo snaží ve všech prostorách udržovat.
 6. Něco navíc. A pokud budete hodný a bude vhodná příležitost, máte šanci zažít něco extra v podobě krmení bůvolů přímo z korby náklaďáčku, pozvání na večerní jaming do Leovy chaty nebo táboráková party.
Takže kde vlastně můžete na Buffalo ranči setrvat?
 1. Rocky Mountain Guesthouse

Stylově je to na mě trošku moc “nóbl” a v kontrastu s ostatními rentaly je to podstatně luxusnější. Je to velký, vymazlený domek s pěti ložnicema (jedna z nich venkovní, s nádherným výhledem na údolí  ahory), ale i tady najdete autentické prvky, které vás nenechají na pochybách, že jste opravdu na ranči. A krb, ohniště a venkovní dřevem ohřívaná vana… to je kapitola sama pro sebe!
 • Kapacita: Pohodlné pro velkou rodinu včetně obou babiček
 • Sezóna: Celoročně
 • Specialita: Venkovní vana. Tenhle benefit nemůžu zdůraznit dostatečně. Pochopíte, až zažijete.
 1. Buffalero’s Bunkhouse

Stranou od všeho, perfektní útulná zašívárna v rančerské stodole. Pokud si chcete jednou v životě připadat jako Heidy, děvčátko z hor, tohle je to místo. Jen si dejte pozor na sezónu. Stodola se uzavírá koncem září a i tehdy už vás může překvapit mráz. Bunkhouse není izolovaný a je to to, co to je – otevřená stodola (vybavená hromadou teplých přikrývek). Na léto a brzký podzim ideální, ale jakmile začne přituhovat, asi byste si to už tolik neužili.
 • Kapacita: Pohodlné pro dva lidi, ideálně pár
 • Sezóna: jaro – pozdní léto
 • Specialita: Pokud chcete zažít opravdovou divočinu – venkovní kuchyni, otevřený prostor a bůvoly, kteří vám můžou funět do oken 🙂
 1. Cabin on the Creek

Tohle je pořádný off the grid zážitek. Rustikální chata, výhled do lesů a k tomu ještě sauna! Všechno je to navíc udělané ze dřeva, holýma rukama a opravdově. Narozdíl od předchozí stodoly si tu navíc i zatopíte a kromě spacího loftu je tu i rozkládací gaučík pro děcka.
 • Kapacita: Pohodlné pro páry nebo rodiny s menšími dětmi
 • Sezóna: Celoročně
 • Specialita: Bookněte si to v zimě, přes den jezděte na výlety a večer si roztopte saunu a ochlazujte se ve sněhových závějích. To bych alespoň udělala já!
 1. Wagon in the Woods

Tohle je můj favorit. Sice nemá ani saunu, ani vířivku, ale zato je ze všech nejútulnější a ta atmoféra…! Vagón je doslova “pouze” vagón – dřevěný přívěs vybavený postelí, venkovní kadiboudou a malým plynovým vařičem. Je to ale totální útěk do divočiny, z oken koukáte z jedné strany na tu nejkrásnější horu, z druhé na stádo pasoucích se bůvolů. Interiér je celý laděný do indiánského stylu. A pokud fandíte permakulturnímu stylu života, tohle bude víkendový getaway přímo pro vás. 🙂
 • Kapacita: Perfektní pro free spirit & boho páry
 • Sezóna: jaro – podzim
 • Specialita: Totální indie, boho, indiánský styl. Tohle Airbčko jede jednoznačně na atmosféru. A daří se mu to na 100 %!

5. Překvápko!

Zatím nepojmenovaná chata uprostřed lesa, kterou jsme postupně dávali dohromady během mého pobytu. Do Vánoc bude otevřená! 🙂

 

P.S.

Jestli chcete slevu na cestování a nemáte ještě založený účet na Airbnb, můžete využít tenhle kód! Vaše první cesta tak bude o 725 Kč levnější. 🙂